Strona główna » Świnoujście. Funkcjonariusze SG na stanowisku. Awaria układu sterowania na jachcie

Świnoujście. Funkcjonariusze SG na stanowisku. Awaria układu sterowania na jachcie

by Świnoujście w sieci

Świnoujście. Funkcjonariusze SG na stanowisku. Awaria układu sterowania na jachcie

Jednostki Pomorskiego Dywizjonu SG w akcjach

Załogi jednostek pływających Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu SG-214 i SG-216 interweniowały wczoraj do dwóch zdarzeń.

W Kołobrzegu mężczyzna groził, że z portowego mostu skoczy do wody, a w Świnoujściu niebezpieczeństwo w ruchu wodnym stwarzała jedna z jednostek rekreacyjnych.

POLSCY FARMACEUCI NIE CHCĄ SPRZEDAWAĆ TABLETKI “DZIEŃ PO” – TO NIEETYCZNE

Służba dyżurna dywizjonu Straży Granicznej wieczorową porą usłyszała informację o mężczyźnie, który przeszedł na drugą stronę barierek Mostu Portowego w Kołobrzegu i groził skokiem. Po wymianie informacji z Brzegową Służbą Ratowniczą w Kołobrzegu w trybie alarmowym skierowana na miejsce została jednostka SG-214. Na szczęście policyjna mediacja okazała się skuteczna, mężczyzna powrócił bezpiecznie przez barierki na most. Karetką przetransportowano go do szpitala, a SG-214 powróciła do swoich zadań w ochronie granicy państwowej.

KOLEJNA BRANŻA W KATASTROFALNEJ SYTUACJI FINANSOWEJ – CO SIĘ DZIEJE ?? – NIEMCY ZACIERAJĄ RĘCE

Z kolei załoga SG-216 otrzymała informację z administracji morskiej nadzorującej ruch statków oraz od jednego z promów morskich o jachcie żaglowym, który na torze podejściowym Szczecin – Świnoujście swoimi manewrami stwarzał zagrożenie w ruchu wodnym. SG-216 natychmiast interweniowała. Okazało się, że jej niebezpieczne manewry spowodowane były awarią układu sterowania. Dlatego w asyście SG216 jacht wpłynął do basenu północnego świnoujskiego portu. Kapitana poinformowano o możliwości opuszczenia portu wyłącznie po usunięciu usterki i za zgodą Kapitanatu Portu Świnoujście.

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również