Strona główna » Świnoujście. Decyzja Prezydent Agatowskiej w sprawie Terminala Kontenerowego zjednoczyła PO i PIS w sprawie budowy

Świnoujście. Decyzja Prezydent Agatowskiej w sprawie Terminala Kontenerowego zjednoczyła PO i PIS w sprawie budowy

by Daniel SZYSZ

Świnoujście. Decyzja Prezydent Agatowskiej w sprawie Terminala Kontenerowego zjednoczyła PO i PIS w sprawie budowy nowoczesnego portu na Bałtyku

Prezydent Świnoujścia, Joanna Agatowska, wyraziła sprzeciw wobec budowy nowego terminala kontenerowego w Świnoujściu, argumentując swoje stanowisko obawami o środowisko oraz potencjalnymi negatywnymi skutkami dla lokalnej społeczności i turystyki​.

ŚWINOUJŚCIE. TERMINAL KONTENEROWY W ŚWINOUJŚCIU ZAGROŻONY? PREZYDENT AGATOWSKA ZASKARŻA DECYZJĘ WOJEWODY

Decyzja Prezydent Świnoujścia, Joanny Agatowskiej wzbudziła kontrowersje i wywołała nieoczekiwaną jedność pomiędzy politykami Prawa i Sprawiedliwości (PiS) oraz Platformy Obywatelskiej (PO), którzy wspólnie opowiadają się za realizacją tej inwestycji​ ​.

Świnoujście - Terminal Kontenerowy

Świnoujście – Terminal Kontenerowy

Projekt budowy terminala, wspierany przez Ministerstwo Infrastruktury oraz inne instytucje rządowe, ma na celu zwiększenie zdolności przeładunkowej regionu oraz wzmocnienie pozycji Polski w międzynarodowym handlu morskim.

Terminal ma powstać na wschód od istniejącego terminala LNG, obejmując obszar 70 ha, z nabrzeżem przeładunkowym o długości około 1,3 km i zdolności obsługi dwóch dużych statków oceanicznych jednocześnie​ ​.

ŚWINOUJŚCIE PR–OWE SZTUCZKI AGATOWSKIEJ ? – TERMINAL KONTENEROWY POWSTANIE. MINISTROWIE WIZYTUJĄ TEREN BUDOWY

Budowa terminala kontenerowego ma być realizowana w dwóch etapach, z planowanym rozpoczęciem działalności na początku 2028 roku.

Mimo, że inwestycja budzi nadzieje na rozwój gospodarczy, Prezydent Agatowska i jej zwolennicy obawiają się o jej wpływ na środowisko naturalne i lokalne warunki życia​.

Świnoujście. Czy powstanie Terminal kontenerowy w Świnoujściu ??

Świnoujście. Czy powstanie Terminal kontenerowy w Świnoujściu ??

 

ŚWINOUJŚCIE. ZAPYTAJ AGATOWSKĄ PREZYDENT ŚWINOUJŚCIA – CZY MINISTROWIE ZAPROSILI PANIĄ NA SPOTKANIE W SPRAWIE TERMINALA KONTENEROWEGO ??

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również