Strona główna » Koalicja Obywatelska poszerza swoje wpływy w regionie

Koalicja Obywatelska poszerza swoje wpływy w regionie

by Świnoujście w sieci

Koalicja Obywatelska poszerza swoje wpływy w regionie

Marcin Biskupski nowym zastępcą prezydenta Szczecina.

 Piotr Krzystek, prezydent Szczecina poinformował dziś o zmianach w kolegium prezydenckim. Do grona zastępców prezydenta z początkiem czerwca dołączy Marcin Biskupski. Będzie odpowiadał za sprawy oświaty, pomocy społecznej, kultury i sportu.

OSTRZEŻENIE POGODOWE DLA ŚWINOUJŚCIA I WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

Zmiany to efekt naszych rozmów z Koalicją Obywatelską – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. Jeszcze przed wyborami umówiliśmy się na współpracę i cieszę się, że rozmowy prowadzone są w bardzo przyjaznej i konstruktywnej atmosferze. Na pokładzie witam Marcina, który jest bardzo doświadczonym samorządowcem i przede wszystkim ma ogromne zaufanie mieszkańców. Pokazał to jego wynik w ostatnich wyborach samorządowych.

W obecnej kadencji skład kolegium prezydenckiego tworzą Anna Szotkowska, Michał Przepiera, Łukasz Kadłubowski i wspomniany Marcin Biskupski. Grono to uzupełnia skarbnik miasta Dorota Pudło- Żylińska oraz sekretarz miasta Ryszard Słoka.

ŚWINOUJŚCIE. 289 DOSTAWA GAZU DO ŚWINOUJŚCIA – ŚWINOUJŚCIE HUBEM ENERGETYCZNYM

Zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta nie oznacza, że z Urzędem Miasta żegna się dotychczasowa wiceprezydent Lidia Rogaś. W obecnej kadencji będzie pełnić funkcję pełnomocnika prezydenta miasta ds. oświaty.

Pani Lidia Rogaś jest wybitnym ekspertem w dziedzinie oświaty. Chcę wykorzystać jej doświadczenie bo w nadchodzących latach czeka nas wiele wyzwań – dodaje Piotr Krzystek.

WAKACJE KREDYTOWE. BANKI DOKŁADNIE PRZEŚWIETLĄ WNIOSKI I SPRAWDZA TWOJE DOCHODY W SKARBÓWCE

W najbliższym czasie nie są także wykluczone drobne korekty kompetencyjne wśród zastępców prezydenta Szczecina. Jedną z nich będzie przejęcie części zadań komunalnych związanych m.in. z komunikacją publiczną, zielenią i czystością przez Łukasza Kadłubowskiego. Anna Szotkowska przejmie zaś sprawy związane z planowaniem przestrzennym miasta, geodezją oraz kartografią.

Łukasz Kolasa

rzecznik prasowy prezydenta Szczecina

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW