Strona główna » Koalicja 13 grudnia doprowadzi POLAKÓW do ubóstwa energetycznego

Koalicja 13 grudnia doprowadzi POLAKÓW do ubóstwa energetycznego

by Świnoujście w sieci

Koalicja 13 grudnia doprowadzi POLAKÓW do ubóstwa energetycznego

Drastyczne podwyżki cen energii w Polsce w lipcu 2024 roku:

Przyczyny:

  • Zamrożenie cen do czerwca 2024 roku: Rząd zdecydował się na zamrożenie cen prądu i gazu do 30 czerwca 2024 roku. To oznacza, że ceny te nie będą rosły przez ten czas, ale po tej dacie mogą drastycznie wzrosnąć.
  • Wzrost cen na rynkach hurtowych: Ceny energii na rynkach hurtowych w Europie rosną od dłuższego czasu. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami, m.in. wojną w Ukrainie, zmniejszeniem dostaw gazu z Rosji, wzrostem cen surowców i emisji CO2.
  • Wysoki popyt na energię: Popyt na energię elektryczną w Polsce rośnie od lat. Jest to spowodowane m.in. wzrostem gospodarczym, zwiększeniem liczby ludności i coraz większym wykorzystaniem urządzeń elektrycznych.

Skutki:

  • Wzrost rachunków za prąd i gaz: Po zamrożeniu cen do czerwca 2024 roku, rachunki za prąd i gaz mogą drastycznie wzrosnąć w lipcu. Szacuje się, że wzrost cen może wynieść od 50% do 100%.
  • Wzrost inflacji: Wysokie ceny energii mogą przyczynić się do wzrostu inflacji w Polsce.
  • Ubóstwo energetyczne: Wysokie ceny energii mogą doprowadzić do wzrostu ubóstwa energetycznego w Polsce. Oznacza to, że coraz więcej osób może nie mieć stać na ogrzewanie i oświetlenie swoich domów.

Dziś politycy koalicji 13 grudnia już nawet nie ukrywają, że zimą nie będzie nas stać na ogrzewanie mieszkań.

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW