Strona główna » Generowali „koszty” nierzetelnymi fakturami VAT

Generowali „koszty” nierzetelnymi fakturami VAT

by Świnoujście w sieci

Generowali „koszty” nierzetelnymi fakturami VAT

  • Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) i Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali kolejne 9 osób w śledztwie dotyczącym grupy przestępczej wystawiającej fałszywe faktury.

  • Straty Skarbu Państwa w wyniku działania grupy wynoszą min. 25 mln zł.

 

Policjanci z Zarządu w Szczecinie CBŚP pod nadzorem Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie, prowadzą śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przestępczością podatkową. Grupa zaniżała należności podatkowe poprzez wystawianie, dystrybucję i ewidencjonowanie nierzetelnych faktur VAT.

Z ustaleń śledczych wynika, że grupa działała od 2018 do 2023 roku, głównie na terenie województwa mazowieckiego. Śledczy dotychczas ustalili straty Skarbu Państwa w wyniku działania grupy na kwotę co najmniej 25 mln zł, lecz dokładna wartość uszczupleń podatkowych jest cały czas ustalana. 

ŚWINOUJŚCIE. TŁUMY LUDZI NA PLAŻY MIMO CHŁODNEGO WIATRU – VIDEO

W ostatnim czasie policjanci szczecińskiego CBŚP wspierani przez funkcjonariuszy zachodniopomorskiej KAS, przeprowadzili działania na terenie województwa mazowieckiego, gdzie zatrzymali do sprawy kolejne dziewięć osób. Mundurowi przeszukali miejsca zamieszkania i nieruchomości użytkowane przez podejrzanych, zabezpieczając dokumenty oraz gotówkę. Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymani to przedsiębiorcy, będący zarówno odbiorcami nierzetelnych faktur VAT nieodzwierciedlających rzeczywistych zdarzeń gospodarczych, jak i pośrednicy w dystrybucji takiej dokumentacji. Zatrzymani swoją działalnością mogli spowodować straty Skarbu Państwa na kwotę przekraczającą 2 mln zł.

Zarzuty przedstawione w zachodniopomorskiej Prokuraturze Krajowej dotyczyły m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wystawiania nierzetelnych faktur VAT, prania pieniędzy i przestępstw karnoskarbowych.

 

ŚWINOUJŚCIE. OGRODY DZIAŁKOWE NA SPRZEDAŻ – CORAZ WIĘCEJ OFERT

Śledztwo jest cały czas rozwojowe. Występujew nim już blisko 100 podejrzanych, 

 

Małgorzata Brzoza

Rzeczniczka prasowa

Izby Administracji Skarbowej 

w Szczecinie

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW