Strona główna » Nielegalne punkty hazardowe na celowniku służb

Nielegalne punkty hazardowe na celowniku służb

by Daniel SZYSZ

Nielegalne punkty hazardowe w Gryfinie i Trzebiatowie zamknięte przez KAS

Zachodniopomorskie, Gryfino i Trzebiatów

  • Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zamknęła dwa nielegalne punkty hazardowe w Gryfinie i Trzebiatowie.

  • Zabezpieczyliśmy komputery do gier i gotówkę na wypłaty dla graczy.

  • W Lokalu w Trzebiatowie handlowano też narkotykami.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeszukali dwa lokale, w Gryfinie i Trzebiatowie, w których organizowano nielegalne gry hazardowe online. 

Pierwszy zamknięty lokal znajdował się w centrum Gryfina. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziły m.in. oklejone folią okna lokalu. W taki charakterystyczny sposób często bywają „udekorowane” nielegalne salony gier hazardowych. Funkcjonariusze musieli zastosować siłowe wejścia do lokalu z uwagi na zabezpieczenia stosowane przez organizatorów tego nielegalnego salonu gier, takich jak np. monitoring.

Nielegalne punkty hazardowe na celowniku służb

Nielegalne punkty hazardowe na celowniku służb

Zabezpieczyliśmy w nim osiem stanowisk do gier, na których oferowano nielegalne gry hazardowe, telefon komórkowy i router. Wśród zabezpieczonych przedmiotów znajduje się też komputer obsługi. Zatrzymaliśmy też gotówkę – 540 zł. 

Przesłuchaliśmy trzy osoby. Jednej osobie postawiono zarzuty urządzania nielegalnych gier hazardowych.  

Nielegalny punkt hazardowy w Trzebiatowie też znajdował się w centrum miasta, nieopodal rynku w Trzebiatowie. Szyby lokalu tradycyjnie oklejone folią. Lokal był monitorowany, miał drzwi zamknięte od środka na zasuwę oraz zamkniętą na kłódkę  kratę na drzwiach wejściowych. Takie zabezpieczenia nie powstrzymały funkcjonariuszy przed przeprowadzeniem skutecznej realizacji. W związku z tymi zabezpieczeniami oraz koniecznością prawidłowego zabezpieczenia dowodów rzeczowych funkcjonariusze zdecydowali o siłowym wejściu do lokalu.

ŚWINOUJŚCIE –  TUNEL W ŚWINOUJŚCIU JEST ZAMKNIĘTY 

Potwierdziły się też wcześniejsze ustalenia, że w lokalu sprzedawane są narkotyki. Zabezpieczyliśmy 5 gramów amfetaminy (zapakowanej w 3 woreczki). Ukryte one były w muszli WC, w przewodach wentylacyjnych oraz w ubraniu jednej z osób, które spotkaliśmy w lokalu. Osoba posiadająca narkotyki została zatrzymana i przewieziona przez wezwanych na miejsce funkcjonariuszy Policji na Komisariat Policji gdzie został przesłuchana i postawiono jej zarzuty sprzedaży narkotyków. 

W lokalu zabezpieczyliśmy 10 stanowisk komputerowych wykorzystywanych do nielegalnego urządzania gier hazardowych, komputer sterujący, monitoring oraz  250 zł w gotówce. 

Pozostałe dwie osoby przebywające w lokalu zostały przesłuchane w charakterze świadków na okoliczność przebywania w lokalu, w którym urządzane były nielegalne gry hazardowe.

ŚWINOUJŚCIE. MIESZKAŃCY ZAFUNDOWALI KARETKĘ DLA SZPITALA

Działania funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej wspierali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie i  Komisariatu Policji w Trzebiatowie.

Tego rodzaju nielegalne działanie jest przestępstwem karnym-skarbowym zagrożonym m.in. karą pozbawienia wolności do lat trzech oraz karą administracyjną w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego zakwestionowanego komputera

 

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej 

w Szczecinie

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również