Strona główna » Świnoujście – Znasz swoje obowiązki – KTO POWINIEN SPRZĄTAĆ LIŚCIE, BŁOTO, ŚNIEG…

Świnoujście – Znasz swoje obowiązki – KTO POWINIEN SPRZĄTAĆ LIŚCIE, BŁOTO, ŚNIEG…

by Daniel SZYSZ

Świnoujście – Znasz swoje obowiązki – KTO POWINIEN SPRZĄTAĆ LIŚCIE, BŁOTO, ŚNIEG…

Straż Miejska przypomina, że zgodnie z art. 10.1 ust. 2 Ustawy o Utrzymaniu porządku i czystości w gminach w związku z § 4.1 regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Świnoujście na właścicielach posesji ciąży obowiązek uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń, w tym liści:

NOWI POLICJANCI ZŁOŻYLI ŚLUBOWANIE

1. z części nieruchomości udostępnionej do użytku publicznego;

2. z wydzielonej części drogi publicznej przeznaczonej dla ruchu pieszych – drogi dla pieszych – położonej bezpośrednio przy granicy nieruchomości, przy czym właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia drogi dla pieszych, na której jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych.

Zanieczyszczenia należy uprzątnąć w sposób niepowodujący utrudnień w ruchu pieszym i drogowym. Usuwanie zanieczyszczeń należy wykonywać w sposób nieuszkadzający nawierzchni chodnika na szerokości 1.5 m. Jeśli szerokość chodnika jest równa lub mniejsza 1.5m należy uprzątnąć go na całej szerokości. Należy także pamiętać, o tym aby usunąć zanieczyszczenia na całej szerokości chodnika, jeśli znajduje się on na wysokości przejścia dla pieszych.

Śnieg, błoto i lód należy składować na przylegających pasach zieleni lub w przypadku ich braku pryzmować na chodnikach wzdłuż krawędzi drogowych. Usunięte liści należy gromadzić w workach.

UM Świnoujście

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

14 − 9 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.