Strona główna » EYLC 2023 w Międzyzdrojach 

EYLC 2023 w Międzyzdrojach 

by Świnoujście w sieci

EYLC 2023 w Międzyzdrojach 

Już w najbliższy czwartek na międzyzdrojskiej plaży nie lada wydarzenie: Mistrzostwa Europy Juniorów w Ratownictwie Wodnym 2023 (European Youth Lifesaving Championships 2023). Zawody ratowników rozpoczęły się już kilka dni wcześniej na pływalni Słowianka w Gorzowie Wielkopolskim a bierze w nich udział  15 zespołów z całej Europy .

EYLC 2023 w Międzyzdrojach 

EYLC 2023 w Międzyzdrojach

Zespoły w sumie zmierzą się w 24 konkurencjach basenowych i morskich. W czwartek, 24 sierpnia  przy zejściu  na plażę od F ( ul. Rybacka ) do G  ( ul. Cicha ) będziemy mogli podziwiać zmagania uczestników. I blok zawodów na morzu już od godz. 9:30 do 13:00, oficjalne powitanie i otwarcie zawodów na morzu o godz. 14:30, drugi blok zmagań zawodników rozpoczyna się od godz. 15:00 do 16:30.  

Federacje ILS rozpoczęły już okres przygotowawczy oraz wyłaniania przyszłych reprezentantów na Igrzyska XXXV Olimpiady, gdzie ratownictwo wodne będzie miało swoją inaugurację jako dyscyplina olimpijska. Zawody zostaną rozegrane między innymi dzięki ich dofinansowaniu przez Ministra Sportu i Turystyki i potrwają do soboty. 

Takie zawody, to nie codzienność,  tym bardziej serdecznie Państwa zapraszam – mówi burmistrz Mateusz Bobek.

Biuro Burmistrza Międzyzdrojów

 

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

trzy × dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW