Strona główna » Świnoujście – Bakterie w wodzie. Sanepid ostrzega

Świnoujście – Bakterie w wodzie. Sanepid ostrzega

#świnoujście #sanepid

by Świnoujście w sieci

Świnoujście – Bakterie w wodzie. Sanepid ostrzega


 

Bezpieczne Wakacje fontanny

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu uprzejmie przypomina, że fontanny stanowią elementy ozdobne architektury i nie powinny być wykorzystywane do kąpieli, a woda która się w ich znajduje nie powinna być wykorzystywana do picia.

NIE MOGŁEŚ PRZYJECHAĆ DO ŚWINOUJŚCIA ?? – ZOBACZ OBRAZ Z KAMER

Z uwagi na fakt, iż działa w nich zamknięty obieg wody to może znajdować się w niej wiele bakterii i grzybów mimo, że wygląda ona na czysta to w rzeczywistości może być szkodliwa dla zdrowia.

W wodzie tej mogą się znajdować drobnoustroje takie jak: bakterie gronkowca, salmonelli, pałeczki legionelli, bakterie kałowe np. E.coli czy enterokoki.

Świnoujście - Fontanna

Świnoujście – Fontanna

Kontakt z taką wodą może spowodować m.in.: reakcje alergiczne w postaci wysypki; grzybice stóp lub inne choroby skóry; zapalenia spojówek lub uszu; ostre zapalenia płuc wywołane pałeczkami legionelli; schorzenia dróg oddechowych; zakażenie gronkowcem, które grozi zapaleniem oskrzeli, płuc, tchawicy, migdałków; zakażenie paciorkowcami, które grozi zapaleniem gardła, płuc, a nawet opon mózgowo-rdzeniowych; infekcje dróg moczowych i pęcherza spowodowane bakteriami escherichii.
Świnoujście - Fontanna

Świnoujście – Fontanna

Bardzo często w fontannach kapią się zwierzęta, szczególnie ptaki i psy, które nierzadko załatwiają w nich swoje potrzeby fizjologiczne czy też bezdomni, którzy się w nich myją i piorą swoje ubrania.

 

Sanepid Świnoujście

 

ŚWINOUJŚCIE – ZOBACZ KIEDY TUNEL W ŚWINOUJŚCIU BĘDZIE ZAMKNIĘTY

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

1 × 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW