Strona główna » TERYTORIALSI ZAPRASZAJĄ NA „WAKACJE Z WOT”

TERYTORIALSI ZAPRASZAJĄ NA „WAKACJE Z WOT”

by Świnoujście w sieci

TERYTORIALSI ZAPRASZAJĄ NA „WAKACJE Z WOT”

Już tylko tygodnie dzielą uczniów i studentów od wyczekiwanych wakacji. Co zrobić z wolnym czasem, jak pożytecznie wykorzystać przerwę w nauce? – wstąp do 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej i rozpocznij z nami swoją wojskową karierę. Nie zwlekaj i złóż dokumenty już dziś! – zachęcają Terytorialsi.

Do służby w szeregach Wojskach Obrony Terytorialnej chętnie zgłaszają się osoby młode – uczniowie powyżej 18 roku życia oraz studenci, którzy chcą wykorzystać przerwę w nauce na zdobycie nowych umiejętności. Z myślą o nich w 2019 roku powstał projekt „Wakacje z WOT”. Do tej pory ze szkoleń organizowanych w trakcie wakacji skorzystało już ponad 11 tysięcy ochotników.

 

TUNEL W ŚWINOUJŚCIU OPÓŹNIONY O DZIEWIĘĆ MIESIĘCY. TO OFICJALNA INFORMACJA !!

 

W 14 Zachodniopomorskiej Brygadzie OT „Wakacje z WOT” odbędą się po raz trzeci.

Projekt „Wakacje z WOT” to doskonała okazja, aby wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej. Skierowany on jest przede wszystkim do ludzi młodych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w dorosłym życiu. Wstępując do WOT mogą oni podjąć pierwsze poważne zobowiązanie i odbyć lekcję odpowiedzialności oraz jednocześnie w sposób aktywny i ciekawy spędzić wakacje. W okresie tym wyzwanie podjąć mogą także rodzice, nauczyciele oraz wszyscy, którzy chcą dobrze wykorzystać swoją przerwę wakacyjną. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe jest szansą na rozpoczęcie kariery wojskowej, a uczestnictwo w kolejnych szkoleniach rotacyjnych umożliwia ciągły rozwój wojskowego rzemiosła – podkreśla gen. bryg. Maciej Klisz

Forma pełnienia służby, jaką oferują Wojska Obrony Terytorialnej, jako jedyna pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym. Szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki, cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także nauczycieli oraz rodziców, którzy korzystają z faktu, że ich pociechy w tym czasie przebywają na koloniach, obozach czy też wakacje spędzają u dziadków.

Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w WOT. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które ochotnicy odbędą podczas wakacji, zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa i tym samym zostaną żołnierzami Wojska Polskiego.

Chcesz wstąpić do WOT? Nic prostszego! Skontaktuj się z naszym rekruterem – https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ Wniosek o powołanie możesz złożyć bezpośrednio w Wojskowym Centrum Rekrutacji lub elektronicznie przez platformę ePUAP.

 

TUNEL W ŚWINOUJŚCIU – INSTALUJĄ KAMERY. ZAPŁACISZ MANDAT JAK PRZEKROCZYSZ PRĘDKOŚĆ

 

„Wakacje z WOT” w województwie zachodniopomorskim będą miały dwie edycje: na początki i końcu wakacji. 30 czerwca „Wakacje z WOT” rozpoczną się w 142 batalionie lekkiej piechoty w Trzebiatowie i zakończą się 15 lipca uroczystą przysięgą wojskową. W 141 batalionie lekkiej piechoty w Choszcznie początek „Wakacji z WOT” 17 sierpnia a zakończenie złożeniem przysięgi wojskowej 1 września.

*****
Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj Sił Zbrojnych. Utworzone zostały 1 stycznia 2017 roku. Na czas wojny głównym zadaniem WOT jest współdziałanie z wojskami operacyjnymi, natomiast w czasie pokoju – wsparcie operacji zarządzania kryzysowego, w tym przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. 14 Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej istnieje od września 2019 roku i liczy dziś około 1200 żołnierzy WOT, z czego co czwarty to kobieta. Posiada dwa bataliony lekkiej piechoty: w Trzebiatowie i Choszcznie a sztab jednostki w Szczecinie – Podjuchach.

 

ŚWINOUJŚCIE – PIECZARKARNIA W FORCIE GERHARDA ??

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

2 × 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW