Nowa książka o Świnoujściu – Urzędnicy mówią. że wyjątkowa

————–

Wyjątkowa książka o Świnoujściu

„Baśnie i podania świnoujskie” autorstwa Pawła Pieńkowskiego to najnowsze wydawnictwo o naszym mieście, którego wydanie wsparła finansowo Gmina Miasto Świnoujście. W sobotę 28 stycznia 2023r. zapraszamy na prezentację tej niezwykłej, ciekawej książki i oczywiście spotkanie z jej autorem.

Prezentacja odbędzie się w Galerii ART przy ulicy Wojska Polskiego (budynek Miejskiego Domu Kultury). Początek o godzinie 15.00. Wstęp wolny. W trakcie prezentacji czytane będą fragmenty książki. W programie wykonanie utworów muzycznych związanych ze Świnoujściem oraz wybranych pieśni pomorskiego księcia Wisława III w wykonaniu wyjątkowych muzyków: Jakuba Kraszewskiego (fortepian) i Łukasza Górewicza (skrzypce).

Warto dodać, że recenzentem książki był sam prof. Jan Miodek, a autorem okładki i ilustracji jest Marcin Minor. Natomiast sam autor dr hab. inż. Paweł Pieńkowski, prof. ZUT urodził się w Świnoujściu, a obecnie wykłada na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

Książkę można już kupić w świnoujskiej księgarni przy ulicy Bohaterów Września. Wkrótce trafi także do świnoujskich bibliotek.

BIK UM Świnoujście

 

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News