Strona główna » Przejęto narkotyki warte 1,3 miliona złotych

Przejęto narkotyki warte 1,3 miliona złotych

by Świnoujście w sieci

Przejęto narkotyki warte 1,3 miliona złotych

—-

ZATRZYMANY PODEJRZANY O ROZPROWADZANIE ZNACZNYCH ILOŚCI NARKOTYKÓW

Policjanci CBŚP zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w gangu oraz w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Podczas akcji, przeprowadzonej wspólnie z funkcjonariuszami Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie przejęli ponad 38 kg różnego rodzaju narkotyków, wartych na czarnym rynku około 1,3 mln zł. Śledztwo nadzoruje prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Prokuratury Krajowej w Szczecinie, na wniosek którego zatrzymany został tymczasowo aresztowany. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci z Zarządu w Szczecinie Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie, prowadzą sprawę dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmują się przestępczością narkotykową. W wyniku podjętych czynności policjanci dotarli do mężczyzny, który jak wynikało z ich ustaleń mógł zajmować się na dużą skalę „dilowaniem” narkotyków.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci CBŚP zatrzymali w Szczecinie podejrzanego. W mieszkaniu, w którym przebywał mężczyzna funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 38 kg narkotyków, m.in. 18 kg 3CMC, ponad 17 kg marihuany, blisko 3 kg amfetaminy oraz kokainę. Wartość przejętych środków odurzających i substancji psychotropowych śledczy wycenili na około 1,3 mln zł. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono także ponad 150 tys. zł.

Z wstępnych ustaleń wynika, że przejęte narkotyki miały być rozprowadzone na terenie Szczecina.

Zatrzymany został doprowadzony do Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie, gdzie prokurator przedstawił mu zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Decyzją Sądu Rejonowego w Szczecinie mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dziewięć − 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW