Strona główna » Ostatni transport zabytków z toru wodnego Szczecin – Świnoujście

Ostatni transport zabytków z toru wodnego Szczecin – Świnoujście

by Świnoujście w sieci

Ostatni transport zabytków z toru wodnego Szczecin – Świnoujście

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu 19 stycznia 2023 roku organizuje ostatni transport zabytków wydobytych przez Urząd Morski w Szczecinie podczas inwestycji „Modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 metra” i nie tylko.

Wyładunek eksponatów, które przyjadą 2 tirami oraz krótka konferencja prasowa odbędą się tego samego dnia (19.01.2023) na terenie Muzeum Lotnictwa i Techniki Wojskowej w Rogowie (ul. Hangarowa 8, Rogowo) około godziny 12.00. Istnieje możliwość transportu do Rogowa muzealnym busem (wyjazd z Kołobrzegu z oddziału Dzieje Oręża Polskiego przy ul. E. Gierczak 5 o godzinie 11.00, powrót do Kołobrzegu na godzinę 13.00). Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny do godziny 10.30 na numer 501 130 497 lub 601 402 400. Uwaga : ograniczona ilość miejsc w busie.

W latach 2019/2021 Muzeum Oręża Polskiego dzięki współpracy z Urzędem Morskim w Szczecinie, pozyskało niezwykle interesujące artefakty. Podczas inwestycji ,,Modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 metra”, realizowanej przez Urząd Morski w Szczecinie zostało wydobyte 100 ton obiektów zabytkowych, co jest ewenementem w powojennej historii naszego kraju. Efekt końcowy osiągnięty został dzięki ścisłej współpracy Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie z Zachodniopomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu i Zachodniopomorskim Stowarzyszeniem Dziedzictwo Morza.

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

Zachodniopomorscy policjanci rozwiązują tylko 71 % spraw – Za to jacy byli sprawni w ściganiu ludzi bez maseczek !!!

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

19 + szesnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW