POŚPIECH WART 5000 ZŁOTYCH I UTRATĘ PRAWA JAZDY

Kierujący Audi 70- letni mieszkaniec Stargardu stracił prawo jazdy na trzy miesiące za niedostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 55 km/h, a także nie zastosował się do znaku linia podwójna ciągła oraz zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniu. Brawurowa jazda kosztowała go utratę prawa jazdy i 5000 złotych mandatu.

Policjanci stargardzkiej drogówki na ul. Szosa Maszewska w Stargardzie zatrzymali kierującego samochodem osobowym m-ki Audi, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 105 km/h. Ponadto mężczyzna popełnił szereg wykroczeń m.in. nie zastosował się do znaku linia podwójna ciągła oraz zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniu. Mężczyźnie w związku z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie 70- latek został ukarany mandatem w wysokości 5000 złotych. Otrzymał również 23 punkty karne.

Policjanci każdego dnia poświęcają wiele pracy na to, żeby wyeliminować z dróg uczestników ruchu drogowego sprowadzających zagrożenie dla siebie i swojego otoczenia. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy z nas może mieć wpływ na wzrost poziomu bezpieczeństwa na naszych drogach.

mł. asp. Justyna Siwarska

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News