15 OSÓB POSZUKIWANYCH WPADŁO PODCZAS MAJOWEGO WEEKENDU

Majowy weekend to szeroko zakrojone działania szczecińskich policjantów na rzecz bezpieczeństwa nie tylko na drogach, ale również w całej przestrzeni publicznej. W wyniku tych działań funkcjonariusze w ciągu majowego weekendu zatrzymali 15 osób poszukiwanych. Wszyscy od dłuższego czasu ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości.

Policjanci ze szczecińskich jednostek prowadzą cykliczne działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych. Mobilizują siły, by na podstawie posiadanych informacji sprawdzać miejsca, w których według ich wiedzy przebywają osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Mundurowi również w trakcie swojej codziennej służby legitymując osoby ustalają ich status w policyjnych systemach i sprawdzają, czy są poszukiwane.

Tylko w trakcie kilku dni szczecińscy policjanci zrealizowali poszukiwania wobec 15 osób i dodatkowo ustalili miejsca pobytu dziewięciu kolejnych. Podstawami do wykonania tych czynności były listy gończe, zarządzenia oraz nakazy doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego.

ZKS KMP

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News