Strona główna » Niemcy maja super obostrzenia i 3 razy więcej zakażeń i zgonów niż w Polsce – czego jeszcze nie rozumiecie ??

Niemcy maja super obostrzenia i 3 razy więcej zakażeń i zgonów niż w Polsce – czego jeszcze nie rozumiecie ??

by Świnoujście w sieci

Niemcy maja super obostrzenia i 3 razy więcej zakażeń i zgonów niż w Polsce – czego jeszcze nie rozumiecie ??

Niemcy: kolejny rekord zachorowań – 164 tys. nowych infekcji koronawirusa

Po raz pierwszy od początku pandemii tygodniowa zachorowalność w całym kraju przekroczyła próg 900 przypadków na 100 tys. mieszkańców. W sześciu krajach związkowych poziom zachorowalności przekracza 1000, Berlin nadal pozostaje na czele z 1795 przypadkami na 100 tys. mieszkańców. W środę liczba nowych infekcji w całych Niemczech wyniosła 164 tys.
Instytut Roberta Kocha (RKI) poinformował w środę o kolejnych przekroczeniach maksymalnych wartości dziennych infekcji oraz tygodniowej zachorowalności.

RKI podał w środę, że zachorowalność wyniosła 940,6. Dla porównania: dzień wcześniej było to 894,3, a tydzień temu – 584,4. W poprzednim miesiącu zapadalność kształtowała się na poziomie 220,7. W sześciu krajach związkowych tygodniowa zachorowalność przekroczyła poziom 1000. Na szczycie jest Berlin – 1795,5. Według danych RKI na kolejnych miejscach plasują się Brema (1581,1), Brandenburgia (1261,6), Hesja (1093,4) i Bawaria (1068,0).

Jeśli chodzi o liczbę nowych infekcji, również osiągnęła ona nowy szczyt. W środę rano RKI poinformował o 164 tys. nowych przypadkach w ciągu ostatniej doby. Tydzień temu odnotowano 112 323 nowe infekcje. 19 stycznia liczba ta po raz pierwszy przekroczyła 100 tys.

W ciągu minionej doby w całych Niemczech zarejestrowano 166 zgonów, związanych z infekcją koronawirusa. Tydzień temu było to 239 zgonów. Od początku pandemii liczba zgonów związanych z Covid-19 urosła do 117 126 osób.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nadal ocenia ryzyko związane z wariantem Omikron jako „bardzo wysokie” – podaje „Tagesschau”. W swoim cotygodniowym raporcie WHO podkreśliła, że przy ponad 21 mln nowych infekcji na całym świecie w ciągu ostatnich siedmiu dni mamy do czynienia z „najwyższą liczbą przypadków odnotowanych od początku pandemii”.

Globalnie nadal dominuje Omikron. „W krajach, w których przypadki infekcji wariantem Omikron wzrosły gwałtownie w listopadzie i grudniu, fala infekcji obecnie opada” – informuje „Tagesschau”.

Marzena Szulc (PAP)

mszu/ tebe/

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dwa × dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW