Strona główna » 5 – latek opuścił mieszkanie w czasie kwarantanny – dzielni policjanci poinformowali sanepid !!!

5 – latek opuścił mieszkanie w czasie kwarantanny – dzielni policjanci poinformowali sanepid !!!

by Świnoujście w sieci

5 – latek opuścił mieszkanie w czasie kwarantanny – dzielni policjanci poinformowali sanepid !!!

——————

POJECHAŁ Z BRATEM NA POLE KIEDY POWINIEN SIEDZIEĆ W DOMU NA KWARANTANNIE. BĘDZIE TŁUMACZYĆ SIĘ PRZED SĄDEM

Policjanci apelują do mieszkańców regionu, aby stosowali się do wprowadzonych obostrzeń. Każdego dnia funkcjonariusze ujawniają przypadki łamania obowiązujących obecnie zakazów i zasad kwarantanny. A przecież wszystkie te przepisy zostały wprowadzone dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Codziennie odnotowujemy kolejne przypadki lekceważenia obowiązujących ograniczeń oraz zakazów związanych z wystąpieniem stanu epidemii na terenie naszego kraju. Wobec osób nie stosujących się do zasad odbywania kwarantanny policjanci sporządzają wnioski do sądu oraz o wszczęcie postępowania przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Tak właśnie stało się w przypadku mieszkańca gminy Zalewo. Jak ustalili mundurowi 5 – latek zamiast przebywać w domu na kwarantannie za pozwoleniem rodziców pojechał z bratem ciągnikiem na pole, aby wykonać z nim zlecone prace. Kiedy wyszło to na jaw o wszystkim został poinformowany Powiatowy Inspektor Sanitarny, który wszczął postępowanie administracyjne a policjanci dodatkowo sporządzili dokumentację do sądu w celu ukarania rodziców.

Przypominamy!

Kwarantanna nakładana jest na osoby zdrowe, które miały styczność z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem a także te, które w ostatnim czasie przyjechały do naszego kraju. Policjanci sprawdzają regularnie i zbierają informacje o tym, czy osoba objęta decyzją o kwarantannie stosuje się do postanowień tej decyzji. Jeśli okaże się, że nie, to informacja taka zostanie przekazana do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który jest organem władnym do nałożenia na taką osobę kary finansowej.

Informujemy, że w czasie kiedy policjanci ustalają miejsce przebywania osoby objętej kwarantanną, która nie stosuje się do decyzji Powiatowego Inspektora Sanitarnego mogliby pomóc kolejnej osobie znajdującej się w trudnej sytuacji.

Pamiętajmy! Nie przestrzegając zasad, narażamy życie i zdrowie innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń – to nasze wspólne dobro!

Solidaryzujmy się z całym społeczeństwem, przystępując do akcji #zostanwdomu.

 

KPP Iława

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dziesięć − siedem =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW