Podrobione torebki znanej marki w przesyłce z Turcji

Zachodniopomorska KAS zatrzymała podrobione torebki znanej marki.
Właściciel znaku wycenił wartość poniesionej szkody na kwotę 9987,50 zł.
Odbiorcy przesyłki grożą konsekwencje prawne.
Przeciwdziałanie wprowadzaniu do obrotu towarów podrabianych i pirackich to jedno z zadań KAS.

Okres przedświąteczny to czas kiedy wszyscy szukamy prezentu dla najbliższych. Zakupy podrabianych towarów to jednak nienajlepszy pomysł.
W połowie grudnia 2021 funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skontrolowali przesyłkę z Turcji. Wewnątrz paczki znajdowały się torby jednej ze znanych firm – torebka damska, torba męska z saszetką wewnątrz. Towar oznaczony był znakiem towarowym tej firmy.
Funkcjonariusze KAS podejrzewając, że torebki są podrobione poinformowali o tym fakcie kancelarię prawną reprezentującą tę firmę w Polsce. Kancelaria zakwestionowała oryginalność towarów.
Właściciel znaku wycenił wartość poniesionej szkody na kwotę 9987,50 zł i zawnioskował o naprawę szkody w części stanowiącej 20% tj. w wysokości 1997,50. Przedstawiciel pokrzywdzonego złożył zawiadomienie o uzasadnionym popełnieniu przestępstwa wraz z wnioskiem o ściganie.
KAS przeciwdziała wprowadzaniu do obrotu towarów podrabianych i pirackich. W ten sposób wspieramy uczciwych przedsiębiorców, dbamy o prawa twórców i chronimy konsumentów. Eliminujemy z rynku towary podrabiane i pirackie, w ten sposób pomagamy przedsiębiorstwom chronić ich własność intelektualną, zarówno prawa własności przemysłowej (znaki towarowe, patenty, wzory), jak również prawa autorskie.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News