Strona główna » Świnoujście – Świąteczne paczki dla potrzebujących w Świnoujściu

Świnoujście – Świąteczne paczki dla potrzebujących w Świnoujściu

by Daniel SZYSZ

Świąteczne paczki dla potrzebujących w Świnoujściu

Owoce, słodycze i żywność trafią do świątecznych paczek, które otrzymają osoby potrzebujące i samotne ze Świnoujścia. Dystrybucja paczek rozpocznie się w piątek, 17 grudnia o godz. 11.

Świąteczne wsparcie dla potrzebujących i samotnych władze Świnoujścia organizują już po raz dwunasty. Paczki będą rozwożone przez pracowników MOPR przy wsparciu firmy Gospodnik. Tradycyjnie inicjatywę wspierają również świnoujscy restauratorzy oraz firma HK Scan Poland Sp. z o.o., a także wolontariusze ze stowarzyszenia Speak Up, Świnoujskiego Klubu Karate Kyokushin i harcerze ZHP.

– Co roku organizowaliśmy wspólne, wigilijne spotkanie z mieszkańcami, jednak z powodu pandemii nie będziemy tradycyjnie rozdawać posiłków z naszej kuchni polowej – mówi Paweł Sujka, Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście. – Dlatego kilkaset osób otrzyma paczki wprost do swoich domów.

Świąteczną akcję dwanaście lat temu zapoczątkowali ówczesny radny Paweł Sujka i Robert Miecznik. Co roku udaje się zaangażować do jej wsparcia lokalnych przedsiębiorców. W tym roku włączyli się również restauratorzy, którzy działalność prowadzą w okolicy wejścia na plażę przy ul. Powstańców Śląskich (przy głównym stanowisku ratowników). Dzięki temu w niedzielę, 19 grudnia w godz. 13.00-17.00 osoby potrzebujące będą mogły skorzystać z poczęstunku w takich lokalach, jak Kebab House, Del Mar, Bałtycka Rybka, Bulwar Cafe oraz Feed Point.

Jarosław Jaz

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście

Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych

Urząd Miasta Świnoujście

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

osiemnaście + 17 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.