Strona główna » Choszczno – Nielegalny hazard w Choszcznie

Choszczno – Nielegalny hazard w Choszcznie

by Daniel SZYSZ

Nielegalny hazard w Choszcznie
Zachodniopomorskie, Choszczno

Po raz kolejny zachodniopomorska KAS weszła do nielegalnego punktu hazardowego w Choszcznie.
Zabezpieczono komputery, telefony, sprzęt do monitoringu i gotówkę.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) po raz kolejny weszli do nielegalnego punktu hazardowego w centrum Choszczna. Punkt mieścił się w pawilonie handlowym bez oznaczeń, który dodatkowo został obklejony ciemną folią.
Konieczne było wejście siłowe (wybicie szyby w drzwiach lokalu), ponieważ na widok samochodu Służby Celno-Skarbowej obsługa zamknęła lokal od środka
Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie przeszukali wytypowany lokal. W lokalu zastano gracza, którego przesłuchano w charakterze świadka. Druga zatrzymana osoba, obywatel Ukrainy, został przesłuchany z udziałem tłumacza języka ukraińskiego jako osoba podejrzana. Przedstawiono mu zarzut prowadzenia gier hazardowych bez zezwolenia. Karą za tego typu przestępstwo jest kara grzywny od 61.197,60 zł do nawet prawie 27 mln zł (26.879.997,60 zł) albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.
Zabezpieczono osiem komputerów, które były wykorzystywane do oferowania nielegalnych gier hazardowych. Zabezpieczono również sprzęt do monitoringu lokalu, telefon komórkowy.
W czynnościach uczestniczyło 11 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.
Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe – od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie tym kary łącznie.
Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach. Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.
Oprócz odpowiedzialności karnej, organizator i gracz podlegają również karze administracyjnej. Za przestępstwa urządzania gier właścicielowi automatu, czy komputera wymierzana jest kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł za każdy automat/komputer wykorzystywane do gier online. Kara ta grozi również posiadaczom (najemcom i właścicielom) lokali. Za udział w nielegalnej grze kara pieniężna została określona jako 100% uzyskanej wygranej. z kolei uczestnik gry zostanie ukarany karą w wysokości uzyskanej wygranej.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dwa × trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.