JEST CORAZ ZIMNIEJ – PAMIĘTAJMY O BEZDOMNYCH WYMAGAJĄCYCH POMOCY

Podczas ostatnich nocy temperatura w naszym regionie spadała poniżej zera i warunki takie mogą utrzymywać się po zmierzchu każdego kolejnego dnia. Stwarza to potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych. Zagrożenie utraty życia dotyczy szczególnie osób nietrzeźwych, przebywających w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Nie bądźmy obojętni. Okażmy swoją pomoc.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie jak co roku, w sposób szczególny kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni wymagający pomocy tj. opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach. prowadzą działania prewencyjne, których celem jest przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Policjanci przede wszystkim sprawdzają dworce, opuszczone budynki, altany działkowe, pod kątem przebywania tam osób. Ci, którzy przebywają w takich miejscach są informowanio możliwościach uzyskania pomocy. Należy pamiętać, że okres zimowy jest jednym z cięższych dla osób, które z różnych przyczyn nie posiadają dachu nad głową. Klatki schodowe, czy piwnice, nie są odpowiednimi miejscami na przeczekanie zimy.

Apelujemy do wszystkich o przekazywanie telefonicznej czy e-mailowej informacji do najbliższej jednostki Policji o osobach bezdomnych, które w czasie niskich temperatur będą przebywać w miejscach, w których są zagrożeni zamarznięciem. Możliwość zgłoszenia Policji, że ktoś potrzebuje pomocy i wsparcia istnieje również za pośrednictwem internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – link. Wystarczy na „mapie” zaznaczyć zagrożenie z kategorii „bezdomność”, określając miejsce jego występowania. Można również dodać opis, precyzując nasze zgłoszenie. Policjanci pojawią się we wskazanym miejscu i zweryfikują zgłoszenie.Policjanci współpracują w tym zakresie z ośrodkami pomocy społecznej.

Pamiętajmy jednak, że jeśli ktoś potrzebuje natychmiastowej pomocy, należy działać szybko, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News