Strona główna » Świnoujście – Kondukty żałobne z trumnami będą chodzić po obwodnicy – Urzędnicy zapomnieli o kaplicy na nowym cmentarzu ??

Świnoujście – Kondukty żałobne z trumnami będą chodzić po obwodnicy – Urzędnicy zapomnieli o kaplicy na nowym cmentarzu ??

by Daniel SZYSZ

Świnoujście – Kondukty żałobne z trumnami będą chodzić po obwodnicy – Urzędnicy zapomnieli o kaplicy na nowym cmentarzu ??

Jak informują służby prasowe Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza jeszcze nie wiadomo kiedy powstanie kaplica na nowym cmentarzu.

Póki co jest wizualizacja takiej kaplicy i to chyba chyba powinno wystarczyć mieszkańcom miasta

Wybudowano „obwodnicę” między dwoma cmentarzami i teraz kondukty pogrzebowe z trumnami będą musiały przejść przez jezdnią po której będzie odbywał się ruch samochodów wyjeżdżających z tunelu.

To dopiero będzie CYRK !!!

– Urzędnicy chyba nie dostrzegają problemu 🙁

A taką informative przesłano do mediów

 

———–
Cmentarz a obwodnica. Zobacz projekt nowego domu pogrzebowego.

Nowa, wschodnia obwodnica miasta, dzieli cmentarz komunalny na dwie części. Nie było innej możliwości wytyczenia jej przebiegu. Dlatego, na rozdzielonej ulicą części cmentarza, Miasto wybuduje nowy dom pogrzebowy. Architekt opracował jego projekt. Najpierw jednak powstanie nowe kolumbarium na tzw. starej części cmentarza.

W istniejącym kolumbarium brakuje już miejsc. Zostało wybudowane na 400 nisz. Jedna, w zależności od wielkości, mieści od 3-4 do 5-6 urn. W tej chwili wolne pozostały już tylko pojedyncze nisze, a zainteresowanie jest duże.
– Wiele osób pyta o możliwości wykupu rezerwacji na przyszłość. Niestety, musimy odmawiać, aby móc zapewnić miejsce obecnie odchodzącym, którzy sami bądź ich rodzina zdecydowali o pochówku właśnie w kolumbarium – mówi Sylwester Sowała z Wydziału Zarządzania Infrastrukturą i Zielenią Miejską UM Świnoujście.
Stąd pilna potrzeba budowy nowego kolumbarium. Ma powstać wiosną przyszłego roku.
– Bez wątpienia równie ważną sprawą jest budowa domu pogrzebowego na nowej części cmentarza – dodaje Barbara Michalska, Zastępca Prezydenta Miasta.
Miasto ma już projekt takiego domu (na zdjęciach prezentujemy wnętrze). Jego autorem jest architekt Remigiusz Smolik z Biura Projektowo – Inżynierskiego „Redan” ze Szczecina.
Sama budowa domu pogrzebowego uzależniona jest od możliwości budżetu miasta. Aktualnie w mieście trwa wiele inwestycji, które trzeba dokończyć. Do czasu budowy, kondukty pogrzebowe będą przechodziły z obecnej kaplicy/domu pogrzebowego na nową część przez wytyczone przejście dla pieszych z wyspą. Jak wynika z danych biura cmentarza, to średnio jeden kondukt na 4 dni w godzinach niebędących porannym i popołudniowym szczytem komunikacyjnym.
Początkowo na obwodnicy nie będzie dużego ruchu. To się jednak zmieni, gdy otwarty zostanie tunel.
– Będziemy monitorować sytuację, aby zdążyć z budową nowego domu pogrzebowego, zanim ruch między dwoma częściami cmentarza i na ulicy stworzą sytuacje nieakceptowalne dla użytkowników – dodaje Barbara Michalska.

BIK Urząd Miasta Świnoujście

 

Świnoujście – Kondukty pogrzebowe z trumnami będą chodzić po budowie – bo … – Świnoujskie dziadostwo trzyma się dobrze

 

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

20 + 7 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.