Strona główna » Rząd zwróci pieniądze osobom ukaranym mandatami za nieprzestrzeganie lockdownu w 2020 r. – niestety nie Polski a Hiszpański

Rząd zwróci pieniądze osobom ukaranym mandatami za nieprzestrzeganie lockdownu w 2020 r. – niestety nie Polski a Hiszpański

by Świnoujście w sieci

Hiszpania: rząd zwróci pieniądze osobom ukaranym mandatami za nieprzestrzeganie lockdownu w 2020 r.

Rząd Hiszpanii ogłosił w piątek, że zwróci pieniądze obywatelom, którzy zostali ukarani mandatami za nieprzestrzeganie obostrzeń przeciwepidemicznych pomiędzy marcem a czerwcem 2020 r.

Decyzja centrolewicowego gabinetu jest konsekwencją orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który w lipcu br. orzekł, że przymusowa izolacja społeczna, w ramach stanu zagrożenia epidemicznego podczas pierwszej fali pandemii Covid-19, została wprowadzona niezgodnie z ustawą zasadniczą.

Lockdown był nielegalny? Przedsiębiorcy wygrywają przed sądem z sanepidem. “Tama się przerwała i potok spraw zaraz zaleje sądy”

Rząd szacuje, że w okresie tym wystawiono w Hiszpanii ponad 1,1 mln mandatów za nieprzestrzeganie przepisów przeciwepidemicznych, głównie za nieuzasadnione opuszczanie domów.

Jak potwierdziło w piątek ministerstwo polityki terytorialnej i służb publicznych, w najbliższych dniach utworzony zostanie zespół, który zajmie się zwrotem pieniędzy.

Zgodnie z przepisami, które rząd ogłosił w połowie marca 2020 r., a zatwierdził parlament, nakaz pozostania w domu obowiązywał wszystkich obywateli z wyjątkiem osób udających się do pracy, lekarza, banku lub w celu nabycia podstawowych towarów.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ akl/

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

14 + 15 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW