Przed nami Weekend Otwartej Sztuki

Przypominamy, że już od jutra ponad setka szczecińskich twórców szeroko otworzy drzwi swoich pracowni! Dla miłośników sztuki niewątpliwie będzie to doskonała okazja do spotkania artystów, podpatrzenia ich przy pracy i zobaczenia z bliska niewystawianych dotychczas dzieł.

W dniach 16 – 19 września zajrzyj do pracowni szczecińskich artystów i poznaj ich bliżej!

Inauguracja Weekendu Otwartej Sztuki będzie jednocześnie symbolicznym otwarciem nowego szczecińskiego Sezonu Artystycznego. Wydarzenie odbędzie się jutro, tj. 16 września br. (czwartek) o godz. 18:00. Inauguracja będzie miała miejsce w siedzibie Związku Polskich Artystów Plastyków (ul. Koński Kierat 14).

W programie znalazły się między innymi:

– wystawa Stanisławy Dobrzenieckiej-Żyłkowskiej pt. „Porachunki”,

– plenerowy koncert „Muzyka w przestrzeni”, który powstał we współpracy Stowarzyszeniem Nasze Śródmieście i Trio swingowo-jazzowym (Anna Nowik – puzon, śpiew, Marcin Matecki – pianino, Ryszard Słowicki – instrumenty perkusyjne),

– instalacja imponującego dzieła pn. „Wspólny Stół” (21 metrowy obrus autorstwa Renaty Ramoli i Anny Molskiej),

– wizualizacja-obraz- rzeźba Eli Blanki Sawickiej (ul. Koński Kierat 16),

– warsztaty i wystawa prac w galerii Open Mind Moniki Krupowicz (ul. Koński Kierat 17/1),

– Szczecin Próżnia – pracownia eksperymentalna i galerii Aleksandry Demianiuk i Aleksandry Stankiewicz (ul. Koński Kierat 15).

To nie jedyna atrakcja, która czeka na szczecińskich miłośników sztuki w ramach nadchodzącego wydarzenia.

„Rozmiłuj się w pracowniach”

Właśnie pod takim hasłem, w najbliższą sobotę (tj. 18 września br.) o godz. 13.15 przy pomniku Marynarza rozpocznie się spacer szlakiem sześciu wybranych pracowni. Uczestnicy spaceru odwiedzą pracownie grafiki warsztatowej, ceramiki artystycznej, fotografii, sztuk wizualnych i scenografii, malarstwa i mozaiki oraz wykonywania gitar.

UWAGA! Osoby, które chcą wziąć udział w tym wydarzeniu, proszone są o zabranie ze sobą na spacer małego przedmiotu, który uważają za swój ulubiony.

Pracownie czekają na mieszkańców

Przede wszystkim jednak należy pamiętać o tym, że od jutra (tj. czwartku, 16 września) do niedzieli 19 września zainteresowane osoby będą mogły odwiedzić 50 szczecińskich pracowni artystycznych biorących udział w tegorocznej edycji projektu. Oprócz zobaczenia z bliska przestrzeni, w których pracują lokalni twórcy, na uczestników będzie czekać wiele atrakcji, w tym różnorodne warsztaty, pokazy oraz prezentacje.

Szczegółowe informacje dot. poszczególnych pracowni biorących udział w projekcje, godzin otwarcia, artystów, programu wydarzenia i zasad wizyt w poszczególnych miejscach znajdują się w załączeniu. Są one dostępne również na profilu FB Pracownie Artystyczne – Szczecin. Co ważne, udział w części wydarzeń wymaga wcześniejszego zarezerwowania miejsca.

Organizatorami Weekendu Otwartej Sztuki są: Miasto Szczecin oraz Stowarzyszenie Oswajanie Sztuki, Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość i Fundacja Film Services. Przedsięwzięcie jest częścią programu pt. ”Szczecińskie pracownie twórcze”, mającego na celu promocję oraz popularyzację kultury i sztuki.

Centrum Informacji Miasta

Urząd Miasta Szczecin

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News