Zawodnicy z Kanady na parkrunie

Pierwszy wrześniowy świnoujski parkrun z numerem startowym #206 w dniu 04.09.2021 r. mimo mocnej konkurencji w postaci 41 Międzynarodowego Maratonu Świnoujście – Wolgast zgromadził 37 śmiałków, którzy zdecydowali się na poranne pokonanie pięciokilometrowej trasy w Parku Zdrojowym. Pojawiła się zatem szansa dla uczestników do stanięcia na przysłowiowym „pudle” dla osób, które do tej pory nie miały na to szans w starciu z „parkrunowymi” wyjadaczami.

Spośród 12 kobiet i 25 mężczyzn gościliśmy dzisiaj zawodników z Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz oczywiście naszych rodaków i tubylców. Padło 5 rekordów życiowych oraz odnotowaliśmy 5 debiutów w naszej lokalizacji. Dzisiaj najkrócej na trasie z grona pań przebywały: Urlike KORT (26:03), Patrycja APERLIŃSKA (26:54) i Sandra LAUDIEN (27:46). Wśród panów najlepszymi czasami mogli się pochwalić: Adam OLEJNICZAK (20:45), Piotr KWIECIEŃ (20:53) oraz Łukasz GAWLE (21:14). Najlepszym gratulujemy wyników a pozostałym gratulujemy udziału – bo dla nas wszyscy jesteście zwycięzcami. A do szczegółowych wyników można zajrzeć na stronie www.parkrun.pl/swinoujscie/results/latestresults

Nad sprawnym przebiegiem #206 parkrun Świnoujście w dniu dzisiejszym czuwało 10 wolontariuszy za co jak zwykle im serdecznie dziękujemy. A przemiłą atmosferę, jak i zdrowie i zmęczenie, umilała specjalnie przygotowana na tę okazję herbata oraz naturalny napój energetyczny przez Kingę Sikorę oraz Danutę Tyderka – Brzuchalska, według specjalnej receptury Iwony KOŁYSZKO. Nie zabrakło także korzennych ciasteczek sygnowanych logiem hotelu Trzy Wyspy – naszego lokalnego partnera wspierającego. Dziękujemy.

A za tydzień kolejny odcinek naszego park story – #207 parkrun Świnoujście. Wszystkich chętnych do pokonania 5 kilometrów w pięknych okolicznościach przyrody zapraszamy do Parku Zdrojowego przy boisku w sobotę skąd punktualnie o 9.00 startujemy. Zapraszamy serdecznie.

Zespół parkrun Świnoujście
Tekst: Zbigniew Kosel
Zdjęcia: Tomasz Szafrański i Danuta Tyderka-Brzuchalska

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News