Telewizor do gier do 3000 zł  – najlepsze modele

 

Premiera konsol nowej generacji w postaci Xbox Series X/S i Playstation 5 pociągnęła za sobą konieczność wymiany telewizora na taki, który w pełni wykorzysta potencjał tych urządzeń. Na szczęście nie trzeba na taki telewizor wydawać majątku, ponieważ już w cenie do 3000 zł znajdziemy naprawdę ciekawe modele, które są w stanie ujarzmić moc najnowszych konsol.

Telewizory do gier – co powinny posiadać?

Telewizory przeznaczone stricte do gier nieco się różnią od tych do codziennego użytku – szczególnie pod względem częstotliwości odświeżania. Telewizory zwykle posiadają częstotliwość odświeżania ekranu w wysokości 60 herców, a najnowsze konsole pozwalają na granie w nawet 120 klatkach na sekundę. W związku z tym warto zainwestować w telewizor, który posiada większą częstotliwość odświeżania.

Kolejnym istotnym aspektem jest rozdzielczość – można powiedzieć, że w końcu po tylu latach granie w 4K staje się powoli standardem. Xbox Series X oraz PlayStation 5 pozwalają na rozgrywkę właśnie w takiej rozdzielczości, dlatego warto posiadać telewizor, który jest w stanie je obsłużyć. Jednak, aby było możliwe granie w wysokich rozdzielczościach oraz wysokim klatkażu niezbędny jest odpowiedni port w postaci HDMI 2.1, który obsłuży tak ogromną ilość danych.

Na końcu warto też zwrócić uwagę na dodatkowe technologie, jakie obsługuje telewizor. Wśród tych istotnych warto wymienić:

  • Variable Refresh Rate (VRR)  – zmienna częstotliwość odświeżania pozwala na jej koordynację z obrazem wysyłanym z konsoli przez co obraz wydaje się bardziej płynny,
  • High Dynamic Range (HDR) – zwiększa zakres rozpiętości pomiędzy ciemnymi i jasnymi tonami, dzięki czemu obraz wydaje się bardziej naturalny i żywy,
  • Auto Low Latency Mode (ALLM) – automatyczne przełączenie na tryb niskiego opóźnienia sprawia sprawia, że telewizor po wykryciu obrazu z konsoli zmienia ustawienia w taki sposób, że maksymalnie ogranicza opóźnienie.

Telewizory Samsung

Firma Samsung to producent, który obecnie dominuje na polskim rynku telewizorów. Zarówno telewizory Samsung 65 cali jak i telewizory Samsung 32 cale posiadają w swojej ofercie modele przeznaczone dla graczy. Z tych najbardziej popularnych można wymienić:

  • Samsung QLED QE55Q67T – jeden z najtańszych telewizorów QLED na rynku. Charakteryzują się niezwykłym odwzorowaniem czerni, przez co obraz zyskuje kompletnie nową jakość. Rozdzielczość 4K oraz HDR definiuje ten telewizor jako wybór dla osób ceniących sobie najwyższą jakość obrazu,
  • Samsung UE65TU7102 – 65 cali zawsze robi wrażenie, a już szczególnie w grach. Niski input lag sprawia, że jest to atrakcyjny wybór dla graczy, którzy preferują duże telewizory. Model ten z racji niskiej ceny i dużej przekątnej ekranu nie został wyposażony w dodatkowe „wodotryski”, co nie oznacza, że jest złym wyborem. Wszystko sprowadza się do preferencji.

Telewizory Sony

Kolejnym wiodącym producentem jest firma Sony. W jej ofercie również znajdziemy telewizory, które mogą być szczególnie interesujące dla graczy. Jest to na przykład SONY KE55XH8077SAEP – bardzo uniwersalny telewizor Sony 55 cali, który oferuje fantastyczną dobrą jakość obrazu. Rozdzielczość 4K na pewno zaspokoi oczekiwania większości osób, a HDR oraz Android TV czynią z niego niezwykle interesujący wybór. Co prawda telewizor oferuje jedynie 50 Hz, jednak zastosowana w nim technologia skutecznie to ukrywa i sprawia, że wyświetlany obraz jest bardzo płynny.

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News