Nie zatrzymał się do kontroli – stracił prawo jazdy

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Choszczna po krótkim pościgu zatrzymali kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 29-latek zignorował wydane przez policjanta polecenie nakazujące zatrzymanie pojazdu w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości jazdy o 25 km/h.

Choszczeńscy policjanci z wydziału ruchu drogowego, kontrolując prędkość na odcinku drogi Wojewódzkiej numer 151 na terenie gminy Recz, zauważyli jadący ze znaczna prędkością samochód osobowy marki Daewoo. Po zmierzeniu prędkości okazało się, że jego kierowca jechał z prędkością 75 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Pomimo wydania przez funkcjonariusza polecenia do zatrzymania się, kierujący zignorował to, po czym przyspieszył i oddalił się z miejsca.
Policjanci natychmiast podjęli próbę zatrzymania pirata drogowego, który nie stosował się do wyraźnych sygnałów, obligujących go do zatrzymania. Ponadto w trakcie ucieczki kierujący nadal popełniał szereg wykroczeń, narażając tym na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca naszego powiatu.
Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący Daewoo był trzeźwy. Mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania, oświadczył, iż był świadomy popełnionego wykroczenia i chciał uniknąć mandatu.

Policjanci zatrzymali 29-latkowi prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News