„DGP”: Polska szykuje trzecią dawkę szczepionki

Rząd negocjuje dostawy kolejnej dawki szczepionki przeciw COVID-19; za rozmowy odpowiedzialna jest Komisja Europejska – donosi w niedzielę „Dziennik Gazeta Prawna”. Według informacji gazety dla Polski zagwarantowane ma być ponad 30 mln dawek.

Dlaczego polski rząd nie chce finansować zabiegów ratujących życie ?? – Kaczyński i Morawiecki urządzają loterię szczepionkową !!

„Trwają negocjacje. Ale na pewno Polska zagwarantuje dla każdej osoby po jednej dawce” – mówi w rozmowie z „DGP” szef Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Grzegorz Cessak.

Jak podkreślono w artykule opublikowanym na stronie gazety, chodzi o to, aby w przypadku niebezpiecznych mutacji można było błyskawicznie uruchomić szczepienia uzupełniające.

„Immunolodzy zaznaczają, że obserwują dynamikę spadku przeciwciał. Więc pojawia się obawa, że spadną one do takiego poziomu, który jest niewystarczający, by nasz organizm odpowiedział na tyle skutecznie, aby ochronić się przed choroba. Wtedy dawka przypominająca będzie konieczna” – tłumaczy szef URPL.(PAP)

sno/ amac/

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News