„ZERO TOLERANCJI DLA BRAWURY NA DRODZE” – DZIAŁANIA KOSZALIŃSKIEJ DROGÓWKI

Zasady obowiązujące na drodze zna każdy. Niestety, często zapominamy, że poziom bezpieczeństwa na drogach, w dużej mierze zależy od nas samych i zachowujemy się nieodpowiedzialnie doprowadzając do zdarzeń, niejednokrotnie tragicznych w skutkach. Przeciwdziałając takim sytuacjom policjanci koszalińskiej drogówki przeprowadzili wzmożone działania „Zero tolerancji dla brawury na drodze”, podczas których kontrolowali prędkość kierowców, ich zachowanie na drodze i reagowali na nieprawidłowości.
Bezpieczeństwo na drodze, to temat który dotyczy nas wszystkich. Już od najmłodszych lat uczymy się zasad przechodzenia przez jezdnię i poruszania się po niej. Niemal codziennie słyszymy w mediach, że doszło do kolizji czy wypadku drogowego. Za każdym takim zdarzeniem kryje się tragedia uczestników, ich rodzin, najbliższych. Przeciwdziałając takim sytuacjom policjanci koszalińskiej drogówki dokładają wszelkich starań, żeby na terenie powiatu takich zdarzeń było jak najmniej. W tym celu edukują, reagują na wszelkie naruszenia przepisów mające wpływ na bezpieczeństwo, a gdy zachodzi konieczność eliminują z drogi takich kierowców.

Tylko w ciągu jednego, wczorajszego przedpołudnia policjanci z koszalińskiej grupy „SPEED”, podczas działań kontrolno-pomiarowych zatrzymali uprawnienia do kierowania czterem nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym

W Sianowie mundurowi zatrzymali kierującą suzuki. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. Kobieta w obszarze zabudowanym jechała z prędkością 106 km/h. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą, okazał się mężczyzna, który łamiąc obowiązujące przepisy rozpędził w Koszalinie przy ul. 4-go Marca bmw do 108 km/h oraz w Kretominie toyotę osiągając niedozwoloną prędkość.

Podczas prowadzonych kontroli, funkcjonariusze zwracali w szczególności uwagę na uprawnienia kierowców, ważność dokumentów pojazdu i jego stan techniczny. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo nam wszystkim, policjanci starali się pojawiać wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

Poziom bezpieczeństwa na drogach, oprócz wielu działań podejmowanych przez policjantów, zależy w dużej mierze od nas samych. To my – uczestnicy ruchu mamy realny wpływ na to, czy na drogach będzie bezpiecznie.