Strona główna » Zachodniopomorskie. To jest niewiarygodne co podała policja

Zachodniopomorskie. To jest niewiarygodne co podała policja

by Świnoujście w sieci

Zachodniopomorskie. To jest niewiarygodne co podała policja, aż 88 kierowców było na tyle głupich aby jechać na „podwójnym gazie” zginęły 4 osoby w wypadkach drogowych

PODSUMOWANIE „MAJÓWKI” 2024 NA DROGACH POMORZA ZACHODNIEGO

Za nami 6 dni policyjnej akcji na drogach Pomorza Zachodniego. Słoneczna i ciepła aura dopisała. W regionie na trasach lokalnych, ekspresowych i autostradach pojawiło się znacznie więcej aut niż na co dzień. Dla naszych funkcjonariuszy był to okres wytężonej pracy.

W okresie 30 kwietnia – 5 maja 2024r. na zachodniopomorskich drogach zwiększyła się liczba tragicznych zdarzeń w odniesieniu do ubiegłorocznej majówki.

W tym roku w 14 wypadkach zginęły 4 osoby, a 12 zostało rannych.

Rok wcześniej nie odnotowaliśmy ofiar śmiertelnych, w 2023 roku mniej było wypadków, bo 7 a rannych zostało 10 osób.

Natężenia ruchu na trasach wyjazdowych i dojazdowych w szczególności do miejscowości turystycznych i dużych miast było zgodnie z oczekiwanymi – znacznie większe niż zazwyczaj. W przypadku utrudnień, policjanci podejmowali działania zmierzające do przywrócenia płynności ruchu między innymi poprzez kierowanie ruchem i wytyczanie objazdów trasami alternatywnymi.

Policjanci na trasach sprawdzali stan trzeźwości kierujących, sposób prowadzenia motocykli, przewożenia pasażerów w pojazdach, w szczególności dzieci, oraz reagowali na nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Ponadto nasi funkcjonariusze zabezpieczali na terenie całego regionu uroczystości związane z obchodami Święta Flagi oraz 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W 2023 roku z ruchu wyeliminowaliśmy blisko 80 osób, które zdecydowały się prowadzić pojazdy na tzw. „podwójnym gazie”.

W czasie tegorocznej akcji zatrzymano 88 nietrzeźwych kierujących.

Najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych było: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz nieprawidłowa zmiana pasa ruchu.

 

Policja

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również