W TRAKCIE DZIAŁAŃ KOSZALIŃSKIEJ GRUPY „SPEED” KOLEJNI KIEROWCY STRACILI PRAWO JAZDY

Od początku 2021 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy, w ramach działań grupy „SPEED” zatrzymali dziesięć praw jazdy kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50km/h.

Decyzją Komendanta Głównego Policji, na terenie całego kraju we wszystkich województwach utworzone zostały i funkcjonują zespoły „SPEED” mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze.

W Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie zespół „SPEED” tworzą policjanci ruchu drogowego z największym doświadczeniem, którzy do służby wyjeżdżają radiowozami nieoznakowanymi z videorejestratorami, ale także oznakowanymi z laserowymi miernikami prędkości.

Od początku 2021 roku policjanci z koszalińskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych zatrzymali uprawnienia do kierowania aż dziecięciu nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Świnoujście – Jest kolejny sukces – Miasto  na drugim miejscu pod względem zachorowań w Polsce !!

Rekordzista poruszał się bmw z prędkością 118 km/h w Kretominie, w okolicach przejścia dla pieszych, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Wszyscy kierowcy, którzy przekroczyli prędkość 50+ zostali ukarani mandatami i punktami karnymi oraz stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o jazdę zgodną z przepisami i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Pamiętajmy, że sytuacja na drodze często zmienia się dynamicznie i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja.

Zbyt szybka jazda może wtedy oznaczać utratę kontroli nad pojazdem i wypadnięciem z drogi lub groźnym w skutkach zderzeniem z innym pojazdem. Spokojna i rozsądna jazda, respektowanie obowiązujących przepisów oraz zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego, są najlepszymi sposobami na bezpieczne korzystanie z drogi.

Policja