Świnoujście – Żmurkiewicz „pogonił” firmę odśnieżającą miasto .

Ostrzelaliśmy, że będzie padać 🙂

Dwie godziny po tym jak pojawiły się wczoraj opady śniegu w naszym mieście – Prezydent Świnoujścia Janusz Mazurkiewicz poinformował na portalu społecznościowym, że:

Dziś, w trybie natychmiastowym zdecydowałem o rozwiązaniu umowy z firmą Trans-Masz ze Stargardu, która była odpowiedzialna za odśnieżanie naszych chodników i ulic. Miasto naliczyło wykonawcy karę za niewłaściwe wykonanie usługi w kwocie ponad 30 tysięcy złotych, a także potrącona została mu kwota za tzw. gotowość w styczniu na ponad 100 tysięcy złotych. Od dziś usługi związane z odśnieżaniem miasta świadczy zastępczo firma Remondis, do czasu rozstrzygnięcia kolejnego przetargu. Ewentualne szkody z tytułu niewłaściwego wykonania umowy, które ponieśli mieszkańcy miasta, zgodnie z umową pokryje wykonawca. Na koniec dodam, że wykonawca przeprosił mieszkańców Świnoujścia za sytuację, która miała miejsce w piątek i wyjaśnił, że jego niedyspozycyjność wynika z obecnej sytuacji pandemii i braku kadr.”

Mieszkańcy z pewnością nie czują żalu skoro jak napisał Prezydent Żmurkiewicz – wykonawca przeprosił mieszkańców Świnoujścia za sytuację, która miała miejsce w piątek

#Świnoujście – Styczniowe widoki – zobacz jak dziś wygląda plaża na żywo

Świnoujście – Prezydent miasta i drogowcy zdziwieni śniegiem w styczniu ?