Narty w Polsce – gdzie pojechać?

Zima trwa w najlepsze, a sezon narciarski wciąż nie zaczął się na dobre. Miejmy jednak nadzieję, że obostrzenia szybko zostaną zniesione i miłośnicy nart będą mogli swobodnie oddać się swojej ulubionej dyscyplinie sportu. W tym tekście opowiemy Ci o najlepszych ośrodkach narciarskich w Polsce.

A może coś dalej?

Jeśli nie jesteś miłośnikiem nart w Polsce, zawsze możesz wybrać się nieco dalej, bo do Szwajcarii. Ten kraj to istny raj dla narciarzy. Piękne trasy, bogata infrastruktura oraz wszechobecne atrakcje dla miłośników sportów zimowych to wszystko, co sprawia, że powinieneś zainteresować się Szwajcarią. Sprawdź też najlepsze kurorty w tym kraju: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/5-kurortow-narciarskich-w-szwajcarii

 

Najlepsze ośrodki w Polsce

Szczyrk – SON i COS

Ten ośrodek sportów zimowych znajduje się w polskich Beskidach i śmiało, można o nim powiedzieć, że był największą inwestycją w infrastrukturę narciarską w Polsce w ostatnich stu latach. Turyści mają do dyspozycji gondolę na 10 osób, bezdotykowe bramki, nową instalację naśnieżania oraz szerokie i wyprofilowane trasy o łącznej długości 20 km. Jeśli szukasz nowoczesnego ośrodka to znak, że Szczyrk ma to, czego oczekujesz.

Białka Tatrzańska

W Białce Tatrzańskiej znajdziesz trzy stacje narciarskie: Kotelnicę, Banię i Kaniówkę, które są ze sobą połączone. Wystarczy Ci jeden karnet, by móc korzystać ze wszystkich atrakcji przygotowanych dla miłośników zjazdów na nartach oraz snowboardu. Do dyspozycji są oddane 22 trasy, 400-metrowy wyciąg orczykowy, wypożyczalnia sprzętu oraz szkółka narciarska. Białka tatrzańska jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi oraz osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami.

Zieleniec Ski Arena

Jest to największy kurort w Kotlinie Kłodzkiej oraz jedyna w kraju miejscowość, która może pochwalić się alpejskim mikroklimatem. Ośrodek dysponuje kolejką Skyway Express z dużymi gondolami, wypożyczalnię, szkółki, zaplecze gastronomiczne oraz trasy narciarskie o łącznej długości 23 km. Co więcej, trasy są przystosowane zarówno dla zaawansowanych zawodników, jak i amatorów, którzy dopiero uczą się jazdy na nartach.

Czarny Groń

Czarny Groń to bardzo ciekawe miejsce w często niedocenionym Beskidzie Małym. Fani białego szaleństwa mogą tutaj cieszyć się czterema oświetlonymi trasami zjazdowymi, nowoczesnymi kanapami oraz sztucznym stokiem. Ciekawym rozwiązaniem jest również warty wypróbowania symulator narciarstwa. W sezonie działa tutaj szkółka narciarstwa oraz snowboardu.

Pamiętaj o ubezpieczeniu

Przed jakimkolwiek wyjazdem zaopatrz się w ubezpieczenie narciarskie, które pozwoli Ci na swobodny wypoczynek bez obaw o finansowe konsekwencje zdarzeń, które mogą spotkać Cię na stoku. Najlepszym miejscem na zakup polisy jest Internet oraz wszelkiego rodzaju porównywarki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę: https://www.polisanarciarska.pl/. Pamiętaj, by przed ostatecznym wyborem polisy poznać wszystkie oferty i wybrać tę, która najbardziej do Ciebie pasuje.