Nielegalny salon gier w Myśliborzu zamknięty przez KAS

Zachodniopomorskie, Myślibórz

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zamknęli kolejny nielegalny punkt hazardowy.

Zatrzymano nielegalne automaty do gier hazardowych.

28 grudnia 2020 funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie wraz z funkcjonariuszami policji z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu zlikwidowali nielegalny punkt hazardowy w Myśliborzu.

Na podstawie postanowienia prokuratora przeszukano wytypowany lokal, w którym urządzano nielegalne gry. Zabezpieczono 7 komputerów służących do gier hazardowych oraz dodatkowy monitor do obsługi kamer przemysłowych. Ponadto zabezpieczono 3 kamery, telefon komórkowy, modem, wideo rejestrator oraz gotówkę w wysokości 930 PLN.
W czynnościach uczestniczyło łącznie 13 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz 3 funkcjonariuszy Policji.
Nielegalna działalność hazardowa związana z urządzaniem gier na automatach zagrożona jest surowymi karami pieniężnymi, tj. 100 tys. zł od każdego automatu.
Odpowiedzialność tę ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale też posiadacze lokali, w których się one odbywają. Ukaranie właściciela automatów nie powoduje, że posiadacz lokalu uniknie kary.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie