„Dom Polski. Elementarz dizajnu”

Wyjątkowy projekt prezentujący topowe obiekty polskiego dizajnu. Multidyscyplinarna wystawa inspirowana książką Małgorzaty Czyńskiej w 5 miastach Polski z finałem w Akademii Sztuki w Szczecinie i epilogiem wystawy ONLINE w Świnoujściu.

„Dom Polski. Elementarz dizajnu” to multidyscyplinarna wystawa polskiego wzornictwa przemysłowego, inspirowana książką Małgorzaty Czyńskiej, której to autorka jest także kuratorem niniejszej ekspozycji. Projekt realizowany w formie wystaw, został zaprezentowany w 4 miastach Polski, jego główna, wernisażowa część właśnie odbyła się w Akademii Sztuki w Szczecinie a epilog w formie ONLINE będzie miał miejsce w Świnoujściu.
Mapa zdarzeń związanych z projektem pozwoliła usytuować ekspozycje w 4 miastach w realu, natomiast 5 ostatni przystanek spotkań z polskim wzornictwem przemysłowym to już przygoda wyłącznie ONLINE. Świnoujska edycja zainspirowana morskim duchem skupi się na prezentacji obiektów, które kojarzą się z naturą, przyrodą czy marinistyczną estetyką. Co ważne podczas epilogu w Świnoujściu wyeksponowane zostaną przedmioty/projekty premierowe, nieprezentowane szerzej wcześniej.

Podobnie rzecz przedstawiać się będzie w przypadku rozmów – tutaj również premierowo odbędzie się spotkanie się z Tomaszem Augustyniakiem – jednym z najpopularniejszym z polskich projektantów.

„Dom Polski. Elementarz Dizajnu” to także pretekst do podjęcia dyskusji na temat regionalnej tożsamości, której przedmioty nierzadko stają się emanacją. Design w tym projekcie to nie tylko piękny użytkowy przedmiot, ale także bohaterem dzisiejszego i „przeszłego” świata. O taką rozmowę i refleksję szczególnie nietrudno także w Świnoujściu, niegdysiejszym Swinemünde.

Cały projekt można oglądać na stronie www.miastoholizm.pl oraz profilu facebookowym Mobilny Instytut Kultury.

Świnoujście ONLINE: 25.11. – 30.11.2020 r.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt współfinansowany przez Miasto Szczecin i Pomorze Zachodnie.

Patroni medialni.
TVP Kultura, CZWÓRKA, whiteMAD, Wydawnictwo Czarne, NN6T, Prestiż Magazyn Szczeciński, wszczecinie.pl, Instytut Badań Regionalnych, Barlinek24, strzelce24;

Partnerzy:
Akademia Sztuki w Szczecinie, Art in Brief, Barlinecki Ośrodek Kultury, Czarna Mewa Studio, Desa Unicum, Motif Studio, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Pawilon, Pyrzycki Dom Kultury, Stowarzyszenie OFFicyna, Strzelecki Ośrodek Kultury, Zięta Studio.

Organizator i realizator:
Stowarzyszenie MiastoHolizm |

Kierownik artystyczny:
Monika Petryczko |

Kuratorka:
Małgorzata Czyńska

dom polski miastoholizm swinoujscie

Doradca Klienta Świnoujście Firma: MediaExpert Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News