Strona główna » Czy leci z nimi pilot ?? – Gowin zwariował ?? – Zamknięte hotele – lecz otwarte ośrodki narciarskie ??

Czy leci z nimi pilot ?? – Gowin zwariował ?? – Zamknięte hotele – lecz otwarte ośrodki narciarskie ??

by Daniel SZYSZ

Gowin: we wtorek informacja ws. otwarcia branży narciarskiej

Jeżeli Główny Inspektorat Sanitarny zaakceptuje uzgodniony, szczególny reżim sanitarny, to we wtorek zostanie ogłoszona decyzja o otwarciu branży narciarskiej – wynika z informacji wicepremiera, szefa MRPiT Jarosława Gowina.
W poniedziałek odbyło się spotkanie kierownictwa Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT) z branżą narciarską.

Jak mówił podczas spotkania z przedstawicielami branży wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Gowin, cytowany w komunikacie resortu, „w tym sezonie chcemy, żeby stoki, wyciągi narciarskie były dostępne”, przy zachowaniu określonych zasad sanitarnych.

„Doszliśmy z branżą narciarską do uzgodnień dotyczących szczególnego reżimu sanitarnego. Jeżeli GIS zaakceptuje te rozwiązania, to jutro będziemy mogli wydać komunikat o tym, że branża narciarska będzie otwarta w ramach ustalonych rygorów sanitarnych” – powiedział szef MRPiT.

Obecny podczas konsultacji wiceminister Andrzej Gut-Mostowy zaznaczył, że resort musi uwzględniać decyzje dotyczące ochrony zdrowia i życia Polaków. „Jednak chcemy uniknąć zamknięcia stacji narciarskich. Będziemy w tej kwestii wykorzystywać doświadczenie innych europejskich krajów” – zapowiedział.

Wicepremier Jarosław Gowin przypomniał, że udało się odsunąć „negatywny scenariusz całkowitego lockdownu”. „W minioną sobotę, wraz z premierem Morawieckim, przedstawiliśmy plan działań do 18 stycznia 2021 r. To wyjście naprzeciw postulatom przedsiębiorców, którym zależy na możliwie największej przewidywalności” – stwierdził.

Według tych ustaleń sektor handlowy – w tym galerie handlowe i sklepy meblowe – zostanie otwarty 28 listopada w najwyższym reżimie sanitarnym. Pozostałe obostrzenia pozostaną utrzymane do 27 grudnia. Ferie zimowe we wszystkich województwach odbędą się natomiast między 4 a 17 stycznia. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ pad/

Granice zostaną zamknięte ??

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

piętnaście − 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.