Strona główna » Akcja wydobycia niewybuchów

Akcja wydobycia niewybuchów

19 listopada br. (czwartek) od godz. 7.45 rozpocznie się akcja wydobywania 6 niewybuchów – bomb fosforowych o wadze ok. 14 kg każda, z toru wodnego Świnoujście – Szczecin w rejonie Terminalu HUK i Przekopie Mieleńskim.

Działania związane z wydobywaniem, transportowaniem i neutralizacją niewybuchów prowadzić będzie Grupa Płetwonurków Minerów z 12 Dywizjonu Trałowców ze Świnoujścia. Działania koordynowane są przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, a rejony niebezpieczne na lądzie zabezpieczane będą przez patrole Policji. Na akwenach działania zabezpieczają jednostki pływające Urzędu Morskiego w Szczecinie, Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie i WOPR Szczecin. Urząd Morski w Szczecinie wyda stosowne komunikaty dotyczące zamknięcia odcinków torów wodnych oraz informacje o strefach bezpieczeństwa, które przedstawiają się następująco:

teren w promieniu do 150 m – zakaz przebywania osób na przestrzeni otwartej (obiekt transportowany w toni wodnej)

teren w promieniu 150 m – zakaz przebywania osób na przestrzeni otwartej (obiekt neutralizowany w toni wodnej)

wody w promieniu do 150 m – strefa niebezpieczna dla jednostek pływających zabezpieczających neutralizację bomby (Policja, UMS, WOPR)

wody w promieniu do 500 m – strefa niebezpieczna dla osób prowadzących prace podwodne

wody w promieniu do 1500 m – zakaz kąpieli. Utrudnienia w funkcjonowaniu na lądzie dotyczą pracowników Terminalu HUK, firmy Andreas S.A oraz firm prowadzących prace ziemne na Ostrowie Grabowskim, którzy w czasie podejmowania, holowania i neutralizacji niewybuchów nie mogą w określonych rejonach przebywać na otwartej przestrzeni. Neutralizacja niewybuchów odbędzie się na Przekopie Mieleńskim bez wydobywania ich na powierzchnię.

Centrum Informacji Miasta

Urząd Miasta Szczecin

Świnoujście – Największy niewybuch znaleziony w historii Polski zneutralizowany ! – ZOBACZ FILM

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

10 − dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW