NOWI POLICJANCI W REGIONIE ZŁOŻYLI ŚLUBOWANIE

Na początku listopada 2020 r. w szeregi zachodniopomorskiej Policji przyjętych zostało kolejnych 82 kandydatów: 27 kobiet i 55 mężczyzn. Nowi funkcjonariusze w obecności Komendantów Miejskich i Powiatowych swoich jednostek wypowiedzieli słowa Roty składając uroczyste ślubowanie.

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa ślubowania nowych policjantów mają skromniejszy charakter i odbywają się w jednostkach, do których mundurowi zostali przydzieleni. Uroczystość przebiega w ścisłym reżimie sanitarnym oraz przy minimalnym udziale funkcjonariuszy.

Komendanci jednostek, gdzie odbywały się ślubowania gratulowali młodym funkcjonariuszom wyboru naszej formacji i życzyli sukcesów zarówno w realizacji planów związanych z drogą zawodową, jak i w życiu osobistym.

Młodzi adepci niebawem rozpoczną naukę w szkołach policyjnych, gdzie będą uczestniczyć w kursie podstawowym, który pozwoli im na zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. Po jego zakończeniu mundurowi powrócą do macierzystych jednostek, gdzie pod opieką starszych i doświadczonych kolegów będą służyć lokalnej społeczności.

Nowo przyjęci zasilą jednostki policji w Szczecinie, Koszalinie, Białogardzie, Choszcznie, Drawsku Pomorskim, Goleniowie, Gryficach, Gryfinie, Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu, Łobzie, Myśliborzu, Policach, Sławnie, Stargardzie, Szczecinku, Świdwinie i Wałczu.
Pięćdziesięciu z nich będzie służyć w Komendach Miejskich Policji, dwóch w Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie, a pozostałe osoby w Komendach Powiatowych naszego garnizonu.

W 2020 roku zachodniopomorski garnizon przyjął już łącznie 247 funkcjonariuszy. W tym roku planowane jest kolejne, w dniu 30 grudnia.

Jeżeli zastanawiasz się jaką drogę rozwoju zawodowego wybrać, proponujemy Ci wstąpienie w szeregi naszej ponad 100 tys. formacji. To zawód dla ludzi wyjątkowych, którzy w codziennym życiu przestrzegają zasad moralnych. Wymagający, ale dający dużo satysfakcji i możliwości niesienia pomocy innym ludziom. Decydując się na jeden z najważniejszych kroków w Twoim życiu pomyśl o pracy, która połączy obowiązki służbowe z realizacją Twoich pasji i zainteresowań. Do zaoferowania mamy służbę kryminalną i śledczą, prewencyjną i służbę wspomagającą. Możliwości jest wiele, dlatego rozważ tą alternatywę i wstąp do Polskiej Policji.

Szczegółowe informacje na temat przyjęć do Policji znajdują się poniżej:

https://zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/32612,Zostan-policjantem.html