KOLEJNI MŁODZI KIERUJĄCY STRACILI PRAWA JAZDY ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI

Policjanci z goleniowskiej drogówki podczas codziennych służb nieustannie walczą z kierującymi niestosującymi się do ograniczeń prędkości.

Mundurowi sprawdzają także miejsce, gdzie sami mieszkańcy za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłaszają fakt, nieprzestrzegania przepisów przez kierujących. W ciągu minionego weekendu kolejni młodzi kierowcy utracili uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie w trosce o bezpieczeństwo na drogach powiatu goleniowskiego stanowczo reagują na wykroczenia kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy dotyczące ograniczeń prędkości. W ubiegły weekend kolejnych dwóch młodych kierowców straciło prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zbudowanym.

Pierwszego kierującego mundurowi zatrzymali w sobotę (10.09.2020 r.), przed 16:00 w Tarnówku. 23-letni kierowca BMW jechał z prędkością 91 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 40 km/h.

Kolejny młody kierowca został ujawniony w niedzielny poranek na ul. Goleniowskiej w Rurzycy. 22-letni kierowca BMW pędził w terenie zabudowanym 101 km/h przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h.

W obu przypadkach kierujący stracili prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo na ich konto trafiło 10 pkt karnych oraz mandat.

Policjanci przypominają, że ograniczenia prędkości są po to, aby ich przestrzegać…a co najważniejsze, aby ograniczyć zdarzenia drogowego!

Goleniowska drogówka zrobi wszystko, aby na naszych drogach było bezpiecznie!

Kierowco! Ty też możesz pomóc bezwzględnie przestrzegając przepisy ruchu drogowego!

Na drodze nie mam miejsca na brawurę i piractwo!

mł.asp. Anna Dygas