Flota sprawdzi wicelidera

Drużyna Floty jak wiemy w bardzo udany sposób rozpoczęła swe występy w III lidze. Kto był na tym meczu nie może doczekać się następnego. Na szczęście nie trzeba długo czekać. Kolejny występ już w najbliższą sobotę, również o godzinie 17:00 na stadionie w Świnoujściu. Przeciwnik i tym razem atrakcyjny, i jeszcze bardziej elektryzujący niż poprzedni. Będą to bowiem rezerwy ekstraklasowej Pogoni Szczecin! Możliwy więc jest udział w tym spotkaniu zawodników z pierwszego zespołu.

Flota spotykała się – i to z dobrym skutkiem – nawet z pierwszym zespołem Pogoni. Sześciokrotnie w I lidze, z czego Flota wygrała 2 razy, Pogoń tylko raz, 3 razy był remis. Było też spotkanie o Puchar Polski, na Twardowskiego w Szczecinie w roku 2008 również zakończone wygraną Floty 1-0, po bramce Przemysława Pietruszki. Z rezerwami po raz ostatni graliśmy w IV lidze, w sezonie 2006/07. Wtedy poszło gorzej; po bezbramkowym remisie w Świnoujściu, wiosną 1-0 wygrała Pogoń, ale ten wynik nie miał znaczenia, bowiem Flota awans do III ligi zapewniła sobie już wcześniej.

Pogoń II w III lidze gra nieprzerwanie od 2012 roku. W poprzednim sezonie zajęła 10. pozycję. Trenerem jest były szkoleniowiec m.in. Vinety Wolin Paweł Ozga. Bieżący sezon szczecinianie rozpoczęli jeszcze lepiej niż Flota, wygrali bowiem 5-1 w Wągrowca z tamtejszą Nielbą, dzięki czemu po pierwszej kolejce plasują się na drugiej pozycji. Pierwszym liderem został Jarota Jarocin, po zwycięstwie 6-2 w Starogardzie Gdańskim.

Waldemar Mroczek