Pianka, lateks czy sprężyny? Jaki rodzaj materaca 160×200 wybrać? Sprawdzone porady eksperta z Grupy Hilding Anders

Jednym z kluczowych elementów sypialni, w której chce się spędzać jak najwięcej czasu, są odpowiednio dobrane łóżko i materac. To właśnie dzięki nim sen może być wartościowy, a każda kolejna noc pozwoli na regenerację mięśni, dając użytkownikowi energię na dzień pełen wrażeń. Rynek wypełniony jest propozycjami renomowanych marek i producentów, a jednym z nich jest grupa Hilding Anders, której materace znalazły uznanie zarówno wśród specjalistów, jak i zwykłych osób, które chcą, by ich sen był wygodny przez cały czas jego trwania. Poznaj materace piankowe, lateksowe i sprężynowe marki Hilding Anders, by docenić wagę wartościowego snu.

Rozmiar materaca a jego przeznaczenie – w jakiej sypialni sprawdzi się materac 160×200?

Wśród wielu czynników, jakie należy uwzględnić podczas wyboru właściwego materaca, jest jego rozmiar. To właśnie on decyduje o tym, czy dana konstrukcja sprawdzi się w sypialni singla, pary czy też dziecka, zapewniając użytkownikowi komfort podczas całego trwania snu. W przypadku materaca pojedynczego, optymalnym rozmiarem będzie konstrukcja o długości 200 cm i szerokości 120 lub 140 cm. Pozwoli to na podparcie całego kręgosłupa, a w przypadku marki Hilding materace mają aż 7 stref twardości, by dopasować się do ciała (wagi i sylwetki ) użytkownika.

Z kolei materac 160×200 to idealna propozycja dla par, szukających optymalnej i sprawdzonej konstrukcji do swojej sypialni, która pozwoli na wartościowy sen obydwu osobom. Większa szerokość umożliwia wygodne ułożenie ciała, a wypełnienie w formie pianki termoelastycznej, naturalnego lateksu lub sprężyn kieszeniowych typu multipocket, które stosuje się w materacach Hilding Anders, zapewnia optymalne podparcie kręgosłupa na całej jego długości.

Materace piankowe i lateksowe – idealna propozycja zarówno dla łóżka specjalistycznego, jak i tego, które znajduje się w sypialni

Równie ważne, co rozmiar materaca, jest jego wypełnienie, a to zmieniło się na przestrzeni kolejnych lat. Choć materace sprężynowe ciągle są w użytku, to technologia ich wykonania znacznie różni się od tego, co było dostępne wcześniej, to prym w tej kwestii wiodą materace piankowe i lateksowe, cechujące się wysoką miękkością i dużymi możliwościami jeśli chodzi o dopasowanie się do ciała użytkownika.

Dużą zaletą materacy lateksowych marki Hilding Anders jest kompatybilność z łóżkami wyposażonymi w regulację kąta nachylenia zagłówka. Konstrukcje te są również znacznie odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne i trwałe odkształcenia, a materac Hilding Melody jest również odwracalny, co pozwala na dostosowanie twardości do potrzeb użytkownika. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest również lepsza wentylacja, a co za tym, idzie zatrzymanie namnażania szkodliwych bakterii, pleśni i innych drobnoustrojów, które mogą być uciążliwe dla alergików i osób z trudnościami oddychania.

Materace piankowe i lateksowe – idealna propozycja zarówno dla łóżka specjalistycznego, jak i tego, które znajduje się w sypialni

Wytrzymałość materacy sprężynowych w Twojej sypialni

Mimo upływu lat, dużą popularnością cieszą się ciągle materace sprężynowe, których wkładka została wykonana z połączonych sprężyn, reagujących na ciało użytkownika i utrzymujących jego kręgosłup w zalecanej przez lekarza pozycji (kształt litery S). Dostępne są również materace hybrydowe, których wypełnienie to zarówno warstwa pianki, jak i sprężyny typu multipocket.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.