MOTOCYKLE POD OKIEM SZCZECIŃSKIEJ DROGÓWKI

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji wzięli udział w wojewódzkich działaniach pn. „ Motocykl”.

Celem prowadzonych działań jest przede wszystkim wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym w Szczecinie. Ze względu na porę roku coraz więcej osób porusza się motocyklami w związku z czym liczba zdarzeń drogowych z ich udziałem również rośnie.

Policjanci otrzymują informacje od mieszkańców za pomocą aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa o niebezpiecznym zachowaniu motocyklistów, które często polegają na popełnianiu wykroczeń, czy też przestępstw w ruchu drogowym.

Głównym zadaniem funkcjonariuszy szczecińskiej drogówki w czasie działań jest przede wszystkim ujawnianie użytkowników motocykli, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość bądź też poruszają się motocyklami, które nie są sprawne technicznie. Policjanci podczas kontroli drogowej sprawdzali również uprawienia, które osoba poruszająca się motocyklem powinna posiadać.

W czasie prowadzonych działań pn. „Motocykl” jest sprawdzana również trzeźwość kierujących motocyklami. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie podczas działań skontrolowali blisko 20 kierujących motocyklami oraz ujawnili dwóch motocyklistów, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o tzw. „+50”.

Apelujemy do wszystkich użytkowników motocykli o poszanowanie oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

sierż. sztab. Natalia Misiewicz/ZKS KMP