Meble industrialne zwane także loftowymi to meble inspirowane surowym stylem obiektów przemysłowych, hal i fabryk. Oryginalne, minimalistyczne i znakomicie wykonane pozwalają wykreować wysmakowane finezyjne wnętrze.

 

Industrialny styl aranżacji wnętrz narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach 50. Na skutek recesji przedsiębiorcy zaczęli masowo opuszczać wynajmowane fabryki, magazyny i hale. Długo nie stały one jednak puste. Przedstawiciele nowojorskiej bohemy szybko stworzyli w nich artystyczne mieszkania, często połączone z pracowniami i galeriami sztuki.

 

Meble industrialne, czyli?

 

To właśnie surowy klimat przemysłowych hal zainspirował projektantów do stworzenia industrialnych mebli — minimalistycznych, designerskich, unikalnych tak samo, jak loftowe wnętrza. Na przestrzeni lat ich charakter jednak nieco się zmienił. Współczesne meble industrialne to nie tylko ascetyczne wykonane z metalu elementy, ale również inspirowane chłodnym industrialem wyposażenie z drewna, przede wszystkim egzotycznego. To właśnie egzotyczne drewno (najczęściej palisander indyjski, egzotyczna akacja i mangowiec) zapewnia industrialnym meblom wieloletnią trwałość i szlachetny, wysmakowany wygląd. Dzięki ręcznemu wykonaniu każdy model jest naprawdę unikalny i niesie w sobie prawdziwego ducha orientu.

 

Do jakich wnętrz pasują meble industrialne?

 

Współczesne meble industrialne pasują właściwie do każdego wnętrza. Świetnie sprawdzą się w surowych, przestronnych loftach, wzbogacą przestrzeń kolonialnych wnętrz i nowocześnie urządzonych apartamentów Odnajdą się także w mieszkaniach w stylu skandynawskim, rustykalnym, boho, art oraz tych urządzonych w tradycyjny sposób.

 

Meble industrialne — także do małych mieszkań

 

Wbrew pozorom industrialne meble świetnie odnajdują się nie tylko w przestronnych loftach, ale także w niewielkich mieszkaniach. Aby aranżacja była lekka i pełna przestrzeni (to charakterystyczna cecha stylu industrialnego), zadbaj o to, by w pomieszczeniu znalazły się tylko niezbędne meble i dodatki. Nadmiar zbędnych elementów przytłoczy wnętrze, powodując odmienny od zamierzonego efekt.

Rada: jeśli chcesz urządzić małe mieszkanie w stylu loftu, postaw na wielofunkcyjne meble. Skrzynia siedzisko, rozkładany stół czy drewniany bar będący również dekoracją, nie obciążą przestrzeni, świetnie spełniając swoją funkcję.

 

Meble industrialne — dla kogo?

 

Meble industrialne to świetna propozycja dla osób, które cenią unikalność i ponadczasowe piękno, chcą urządzić wnętrze inne niż wszystkie i podkreślić swoją barwną osobowość.

 

źródło: https://www.indianmeble.pl/kolekcje/meble-industrialne