W dzisiejszych czasach niezwykle istotne są wszelkie usługi, z których można skorzystać w sposób szybki, łatwy i bezproblemowy. Dotyczy to również sektora usług pożyczkowych. Aby dorównać kroku pędzącemu trybowi życia klientów, firmy i instytucje pozabankowe muszą wzbogacać ofertę o coraz bardziej komfortowe rozwiązania. Jednym z takich rozwiązań są bez wątpienia pożyczki na dowód. W poniższym artykule przyjrzymy się, czy można dzięki nim szybko uzyskać wsparcie finansowe.

1. Pożyczki na dowód – co to za usługa?

2. Pożyczki pozabankowe a pożyczki bankowe – na co się zdecydować?

3. Warunki udzielania pożyczek na dowód

Pożyczki na dowód – co to za usługa?

Jest to usługa, która obejmuje udzielenie pożyczki na podstawie dokumentu tożsamości. Pomijana jest wówczas jakakolwiek inna weryfikacja potencjalnego pożyczkobiorcy. Wszelkie formalności są w tym przypadku okrojone do minimum – tak by cały proces przebiegał szybko i bezproblemowo. Nie są potrzebne żadne zaświadczenia od pracodawcy ani inne dokumenty. Czas oczekiwania na decyzję wynosi zazwyczaj kilkanaście minut. Warto nadmienić, że niezwykle rzadko jest ona odmowna. To właśnie dlatego pożyczki na dowód są coraz bardziej popularne, a instytucje pozabankowe prześcigają się w proponowaniu klientom możliwie najkorzystniejszych ofert. Bardzo często można wśród nich znaleźć darmowe pożyczki pozabankowe – zazwyczaj wystarczy być nowym klientem firmy i spłacić zobowiązanie w określonym umową czasie, a nie zostaną naliczone żadne dodatkowe koszty.

Pożyczki pozabankowe a pożyczki bankowe – na co się zdecydować?

Każdy, kto potrzebuje uzyskać wsparcie finansowe, z pewnością boryka się z wątpliwościami dotyczącymi udzielającego pożyczki podmiotu. Z pewnością tradycyjne banki również oferują produkty finansowe, którym warto się przyjrzeć. Niemniej jednak, w pewnych sytuacjach, to pozabankowe firmy pożyczkowe mają przewagę. Przede wszystkim warto wiedzieć, że weryfikacja w banku jest niezwykle skrupulatna i wymaga zgromadzenia rozmaitych dokumentów, a oczekiwanie na decyzję (niekoniecznie pozytywną) może potrwać kilka dni. Z pewnością pożyczki bankowe nie są zatem dobrym rozwiązaniem dla tych, którym zależy na czasie i uproszczonych procedurach. Młodzi ludzie także traktowani są w bankach z pewną dozą podejrzliwości (ze względu na brak historii kredytowej). Dużo łatwiej jest im uzyskać pożyczki pozabankowe. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się także w przypadku osób starszych czy niepełnosprawnych, którym zależy na szybkim pozyskaniu pieniędzy bez wychodzenia z domu – przesłany przez Internet wniosek o pożyczkę na dowód skutkuje wydaniem decyzji już po kilkunastu minutach, a następnie niezwłocznym przelewem pożyczonej kwoty na konto klienta.

Warunki udzielania pożyczek na dowód

Przyjrzyjmy się, jakie są warunki udzielania pożyczek na pesel. Jak sama nazwa wskazuje – podstawowym warunkiem jest weryfikacja tożsamości potencjalnego pożyczkobiorcy za pomocą jego dowodu osobistego. Łatwo zatem domyślić się, że wnioskodawca musi być osobą pełnoletnią, legitymującą się polskim obywatelstwem i zamieszkującą teren kraju. Firma pożyczkowa może poprosić klienta o wykonanie przelewu celem weryfikacji (na kwotę około 1 zł). Niezbędne będzie zatem posiadanie konta w polskim banku. Trzeba również dysponować stałym i regularnym dochodem – przy czym nie jest konieczne przedstawianie żadnych zaświadczeń, wystarczy jedynie zawarte we wniosku oświadczenie. Nie jest także istotne, na jakiej podstawie klient otrzymuje dochody – może to być umowa o pracę, lecz równie dobrze umowa o dzieło czy zlecenie. Do dochodów wlicza się także rozmaite świadczenia; na przykład rodzinne czy emerytalne.