Twój e-PIT dla osób głuchych i niedosłyszących – dyżur w Drugim Urzędzie Skarbowym w Szczecinie

Drugi Urząd Skarbowy w Szczecinie we współpracy z Polskim Związkiem Głuchych (PZG) zapraszają na akcję, która pomoże osobom głuchym i niedosłyszącym złożyć roczne rozliczenie PIT.
Pomagać będą tłumacze języka migowego z PZG.

Dzięki akcji KAS i PZG osoby niesłyszące lub niedosłyszące uzyskają w urzędzie zarówno pomoc w złożeniu rocznego PIT w usłudze Twój e-PIT, jak również w innych sprawach związanych z rozliczeniem PIT.
9 marca w godz. 10-18 w Drugim Urzędzie Skarbowym w Szczecinie pomocy udzielać będą urzędnicy oraz profesjonalni tłumacze języka migowego z PZG.

W ramach akcji podatnik otrzyma pomoc, nawet jeśli nie jest to jego urząd właściwy miejscowo. Na specjalnych stanowiskach komputerowych będzie można rozliczyć podatek za pomocą usługi Twój e-PIT.
Aby to zrobić, trzeba mieć przy sobie ubiegłoroczny PIT i aktualne informacje o dochodach.
Przypominamy, że złożenie PIT w wersji elektronicznej to krótszy czas na otrzymanie zwrotu nadpłaconego podatku (45. dni zamiast 3. miesięcy przy PIT złożonym w formie papierowej).
Kolejny dyżur 2 kwietnia br. w godzinach obsługi klienta.
Przejdź do komunikatu w języku migowym na stronie Polskiego Związku Głuchych (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym)

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie