SZCZECIŃSKA „DROGÓWKA” PONOWNIE SKUTECZNA – PONAD 20 OSÓB STRACIŁO W WEEKEND PRAWO JAZDY

W miniony weekend na terenie miasta funkcjonariusze ze szczecińskiej drogówki przeprowadzili wzmożone kontrole kierowców. Policjanci zatrzymali prawa jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h, a także kierowali pojazdami, będąc pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających.
Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Podczas weekendu mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie podczas działań p.n. „Prędkość” i „Trzeźwość” wyeliminowali z ruchu 27 kierujących, którzy nie zastosowali się do obowiązujących przepisów i przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h oraz prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków działających podobnie do alkoholu. Zatrzymani przez drogówkę „piraci drogowi” poza utratą praw jazdy na 3 miesiące, otrzymali również wysokie mandaty i punkty karne. Amatorzy jazdy „na podwójnym gazie” za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Podczas działań policjanci prowadzili również akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Nie zabijaj – Jedź bezpiecznie!”, której celem jest przypominanie i uświadamianie kierującym, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie dozwolonych prędkości, jazda po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, to czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych oraz ich skutki.

Apelujemy o włączenie się w akcję „Nie Zabijaj – Jedź bezpiecznie!” poprzez świadome i odpowiedzialne zachowanie oraz dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych. Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem — zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin.

ZKS KMP/fot.: st. sierż. Natalia Misiewicz