Nowe życie naszego gimnazjum

Reforma oświaty w Polsce stała się faktem.

Konsekwencją jej jest przekształcanie szkół. Tak stało się i w naszej gminie. W dniu 28 stycznia br. na Sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach, Radni podjęli uchwałę o przekształceniu od dnia 1 września br. ośmioletniej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach.

Zgodnie z podjętą uchwałą od nowego roku szkolnego 2020/2021 zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w tej szkole, będą prowadzone wyłącznie w budynku przy ul. Leśnej 17 w Międzyzdrojach.

Uchwała przed jej przyjęciem uzyskała pozytywną opinię Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. ,,Szkoła podstawowa od września br. będzie usytuowana w jednym obiekcie, co tylko znacznie ułatwi prowadzenie zajęć dydaktycznych, wychowawczych i wpłynie na konsolidację szkolnej społeczności.

Będzie to korzystne tak dla kadry jak i dla naszych dzieci – poinformował Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek. Nie wyobrażam sobie, aby budynek dawnego gimnazjum stał bezużytecznie. Trwają prace, aby budynek ten dostał nowe życie, z przeznaczeniem na cele społeczne. Przy szkole powstanie nowy plac zabaw, a w budynku już jest świetlica środowiskowa „Iskierka” a nową harcówkę mają międzyzdrojscy harcerze. Przeniesie się tam także Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Związek Emerytów i Rencistów”.

Grażyna Dubako
Inspektor ds. oświaty i zdrowia
Fot. Tomasz Krawczyk