ARESZTOWANY ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW

Kryminalni ze stargardzkiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe.

Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków w tym marihuanę i amfetaminę. Zatrzymany 37- latek decyzją sądu na wniosek stargardzkiej prokuratury został aresztowany na okres 3 miesięcy.

Stargardzcy kryminalni nie ustają w ściganiu przestępstw narkotykowych i nieustannie prowadzą rozpoznanie pod kątem nielegalnego narkobiznesu. Policjanci nie lekceważą żadnych informacji, które mogą im pomóc w dotarciu do osób naruszających prawo o przeciwdziałaniu narkomanii.

Mundurowi ustalili, że jeden z mieszkańców naszego miasta może przewozić autem znaczne ilości narkotyków. Działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania wytypowanego pojazdu oraz mężczyzny jednak nie ujawniono ani w aucie ani też przy zatrzymanym zabronionych substancji.

W trakcie przeszukania szafki w miejscu pracy 37- latka policjanci ujawnili ponad 20 gramów amfetaminy, a także ponad 38 gramów marihuany.

To nie pierwszy konflikt z prawem zatrzymanego mężczyzny. Na początku tego roku stargardzcy policjanci podczas kontroli ujawnili przy nim prawie 2 gramy marihuany oraz blisko 10 gramów amfetaminy.

Zatrzymany 37- latek usłyszał dwa zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Stargardzki sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Stargardzie poprzedzony wnioskiem Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt Krzysztof Wojsznarowicz