TY TEŻ MOŻESZ ZOSTAĆ JEDNYM Z NAS # 4 – JAK LATA PRZEPRACOWANE W WOJSKU WLICZAJĄ SIĘ W STAŻ SŁUŻBY W POLICJI I PÓŹNIEJSZĄ EMERYTURĘ?

Na nasz adres mailowy, w ramach cyklu informacyjnego dla osób zainteresowanych wstąpieniem do służby w Policji otrzymaliśmy kolejne zapytania – w tym tygodniu osoba zainteresowana zmianą rodzaju służb mundurowych zadała następujące pytanie: „Jak lata przepracowane w wojsku wliczają się w staż pracy w policji i późniejszą emeryturę?

Jestem żołnierzem zawodowym i interesuje mnie
Emerytura funkcjonariusza, który został przyjęty do służby po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2012 r. obliczana jest wyłącznie za okres służby i okresy równorzędne ze służbą.

Na podstawie art. 18b ust. 2 „Ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji..” za okres równorzędny ze służbą traktuje się okresy służby wojskowej uwzględniane przy ustalaniu prawa do emerytury wojskowej.

Z kolei na postawie § 4 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia MSWiA z dnia 6 grudnia 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad otrzymywania i wysokości uposażenia zasadniczego policjantów, dodatków do uposażenia oraz ustalania wysługi lat, od której jest uzależniony wzrost uposażenia zasadniczego, okres zawodowej służby wojskowej wlicza się do wysługi lat uwzględnianej przy ustalaniu wzrostu uposażenia zasadniczego.

Nie zwlekaj – złóż dokumenty już dziś oferujemy wyjątkową profesję, dla wyjątkowych ludzi, którzy w codziennym życiu wrażliwi są na krzywdę drugiego człowieka. Policjant to zawód dla ludzi z pasją. Bardzo trudny i wymagający, ale to także szlachetna przygoda naznaczona poświeceniem drugiemu człowiekowi. Spróbuj, bo naprawdę warto.

Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem do służby w Policji do przesyłania pytań związanych z rekrutacją i przygotowaniami do testów na adres mailowy rzecznik.szczecin@sc.policja.gov.pl. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie na naszej stronie internetowej publikować będą cyklicznie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania osób chcących wstąpić w nasze szeregi.

ZKS KMP