JEŹDZILI ZA SZYBKO I NA „PODWÓJNYM GAZIE” – DZIĘKI DZIAŁANIOM SZCZECIŃSKIEJ DROGÓWKI DALEJ NIE POJADĄ

24 zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h oraz 11 osób zatrzymanych za jazdę pod wpływem alkoholu – to bilans weekendowych działań szczecińskiej drogówki. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wzięli udział we wzmożonych działaniach „Prędkość” i „Alkohol i narkotyki” .

Policjanci z WRD podczas pełnienia służby dbają o bezpieczeństwo na drodze. Głównym zadaniem mundurowych jest sprawdzanie stanu trzeźwości, prędkości z jaką się poruszają oraz ujawnianie wszelkiego rodzaju wykroczeń popełnianych przez kierujących jak i przez pieszych. Głównym celem takich działań jest przede wszystkim poprawa stanu bezpieczeństwa na terenie Szczecina, między innymi przez eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, będących w stanie nietrzeźwości , w stanie po użyciu alkoholu lub środków działających podobnie.

W czasie prowadzonych działań zatrzymano jedenastu kierujących pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Podczas prowadzonych działań policjanci kilka razy usłyszeli od uczestników ruchu „popieram akcję trzeźwość”. Niestety nietrzeźwi kierujący oraz osoby pod wpływem środków odurzających, które wsiadają za tzw. kółko są jednymi z największych zagrożeń na drodze dla nas i naszych bliskich. W miniony weekend policjanci kontrolowali także prędkość kierujących w naszym mieście. Efektem działań było zatrzymanie 24 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Za swoje przewinienia kierujący odpowiedzą teraz przed sądem.

Osoba, która znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego i prowadzi pojazd popełnia przestępstwo. Za popełnienie takiego czynu grozi pozbawienie wolności do lat 2, grzywna lub kara pozbawienia wolności. Osoba, która prowadzi samochód na „podwójnym gazie” musi liczyć się również z utratą prawa jazdy.

st.sierż. Natalia Misiewicz/ ZKS KMP